Болі в горлі: причини та методи лікування ®

Одним з частих симптомів та ознак ЛОР-захворювань є болючі відчуття в горлі. Вони розвиваються з появою в носоглотці запального процесу чи інфекції. Як наслідок біль може проявлятися постійно, під час розмови або при ковтанні. Вона створює дискомфорт для людини і може спричинити серйозні наслідки навіть доходячи до хірургічного втручання.

Тривалий запальний процес призводить до атрофії тканин гортані. Тому, як тільки з’явилися перші ознаки, необхідно приймати ліки від болю в горлі, які попередньо призначить лікар після огляду. У деяких ситуаціях необхідно здати клінічні аналізи, щоб підтвердити чи спростувати той чи інший діагноз.

Симптоми та види болю

Досить часто пацієнт відчуває біль із одного боку. Таке буває, коли запаленню піддається лише одна мигдалина, чи певні структури горла. Коли запальний процес дифузний, а не локальний, тоді болітиме все горло.

Характер болю також різний, адже він може проявлятися при ковтанні, кашлі чи сміху. За силою біль може бути тупим або гострим. Бувають ситуації, що навіть розмовляти неможливо і такий стан є вкрай тяжким. В залежності від певних дій (куріння або вживання алкоголю) біль може активізуватись.

Причини болю

Найчастіше все зводиться до інфекційних хвороб:

  • ГРВІ (ураження горла інфекцією, коли крім болю доповнюється кашель, висока температура та нежить);
  • тонзиліт (запалення мигдаликів, коли там накопичується гній, мигдалики при цьому сильно набрякають і набухають, викликаючи сильний біль);
  • фарингіт (відбувається запалення слизової оболонки горла, спостерігається гній та білий наліт, а характер болю в цьому випадку колючий);
  • ларингіт (запальний процес у гортані та голосових зв’язках, коли у людини навіть змінюється голос, а дихання не може).

Крім інфекцій серед основних причин появи болю варто виділити механічну травму шиї, хвороби нервової системи, захворювання шлунково-кишкового тракту та багато іншого.

Лікування болю у горлі

Насамперед потрібно визначити причину. Коли це інфекція, тоді без антибіотиків не обійтись. Обов’язково слід приймати призначені лікарем препарати, можна пити теплий чай і навіть полоскати горло, але за лікарськими рекомендаціями. При болі в горлі шкідливо дихати сухим повітрям, тому потрібно часто виходити на вулицю або придбати техніку.

Іноді біль проявляється від перенапруги, куріння чи вживання перченої їжі. Необхідно припинити це і дати горлу розслабитися. Зволожити запалену горло можна за допомогою курячого бульйону, при цьому він повинен бути теплим, а не гарячим.

➖➖➖➖➖➖➖

*Самолікування може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Похожие новости

Принципи створення курсу валют в Україні ®

Огляд Pin Up Casino: все про бонуси, ігри та промокоди ®

Інноваційний підхід до аналізу клієнтської бази: портрет клієнта від Київстар ®

Ми використовуємо cookies! Читати більше