Як вибрати типи малюнків протектора ®

Специфікація протекторного малюнка впливає на безліч чинників. Насамперед, мова про експлуатаційні особливості шини. Залежно від того, який дизайн протектора ви вибираєте, ви отримуєте шини із відповідним функціоналом. Особливо це стосується зимових покришок. Їх протектор не просто відповідає за зчеплення, але ще й забезпечує хорошу проходимість, комфорт та безпеку керування у найскладніших погодних та дорожніх умовах. Існує кілька типів зимових протекторів.

Симетрія та асиметрія

Шини з симетричним малюнком мають стандартний дизайн, ідеально підходять для повсякденного використання в міських умовах. Такі протектори досить часто можна зустріти на зимових шинах, завдяки їх високій проходимості та витривалості на зимовій трасі. Симетрія чудово справляється з викликами засніженої траси, дозволяючи досягти найкращих показників керованості та маневреності.

Зимова покришка із симетричним протектором доступна в середньому та бюджетному цінових сегментах. Цей тип рисунка протектора показує оптимальні результати на сухих дорогах, проте за дощової погоди ефективність таких шин зменшується. Симетричний малюнок також забезпечує високий рівень шумопоглинання, що гарантує тихе та комфортне керування, а також тривалий термін служби.

Покришки для холодів з асиметричним протектором відрізняються універсальністю та пристосовані до різних погодних умов. Більш жорсткі елементи розташовані на зовнішній стороні протектора, збільшуючи стійкість автомобіля при виконанні маневрів. Усередині протектора є канали для відведення вологи, що знижує ризик аквапланування. Фігурні дрібні канали покращують зчеплення, а центральне ребро сприяє хорошій керованості. При встановленні таких шин важливо звернути увагу на маркування, яке допомагає визначити правильну сторону покришки.

Направлений малюнок протектора

Ці шини мають спортивний дизайн і відмінну маневреність при дощі та інших видах опадів. Розташування малюнка протектора дозволяє зменшити ризик аквапланування. Продумані дренажні канали та канавки ефективно виводять воду із зони контакту з дорогою.

Направлений рисунок протектора ідеальний для водіїв, які віддають перевагу динамічному стилю їзди. Цей тип шин універсальний – його можна використовувати як у місті, так і на далеких відстанях. Відмінність направлених шин від симетричних полягає у їх підвищеному шумі. При встановленні цих шин необхідно суворо дотримуватися зазначених рекомендацій, так як вони здатні обертатися тільки в одному напрямку, вказаному на боці. Важливо розрізняти ліві та праві шини, не рекомендується міняти їх місцями. При пошкодженні однієї шини краще замінити обидві на одній осі. Ці нюанси можна віднести до мінусів направлених шин.

Липучка і шип

В сегменті зимових шин також можна знайти покришки з фрикційним та шипованим протектором. Фрикційні шини мають велику кількість ламелів, які відповідають за впевнене зчеплення з мокрим та сухим асфальтом, сніговим та крижаним накатом. Кожен блок такої шини покритий безліччю різноспрямованих фасок, які розкриваються під час руху і буквально прилипають до поверхні. Подібний тип автогуми найкраще використовувати в межах міста, завдяки маневреності, керованості та проходимості на різних типах покриття. Крім того, компаунд таких шин включає компоненти, що сприяють стійкості до зношування. Вони продовжують термін служби шини, роблячи її по-справжньому довговічною та надійною.

Шанувальникам зимового екстриму припадуть до смаку шиповані шини. Вони мають оснащення у вигляді сталевих голок, які підвищують прохідність шини на складних ділянках траси – глибокий пухкий сніг, рясна снігова каша, товста крижана кірка. Такі шини вимагають хороших навичок водія, оскільки на простому асфальті шипи можуть призвести до втрати контакту з дорожнім полотном.

У каталозі зимових шин також можна знайти шини під шип. Вони мають безліч спеціалізованих отворів, куди можна вмонтувати шипи в міру потреби. Такий варіант покришок є універсальним і може використовуватися в різних погодних та дорожніх умовах, залежно від того, які цілі водіння ви переслідуєте.

Похожие новости

Новий чи контрактний двигун: що обрати? ®

Що очікує гральний бізнес: прогнози на 2025-й рік ®

Як підібрати оперативну пам’ять для ПК з урахуванням майбутніх оновлень ®

Ми використовуємо cookies! Читати більше