Якщо людина є лежачою або малорухливою, необхідність її транспортування стає справжньою проблемою. Бо щоби перевезти такого пацієнта необхідно знати, як це правильно зробити. А якщо в близьких немає спеціальної медичної освіти та обладнання, вони можуть зробити тільки гірше. Саме тому транспортування лежачих хворих — задача для підготовлених лікарів. Вони знають, що треба робити та які нюанси враховувати в процесі перевезення, а також як діяти у випадку форс-мажору.
Про важливість послуги
Найчастіше лежачих та малорухомих людей транспортують у лікарню з дому і зворотним маршрутом. Це можуть робити як для лікування на стаціонарі, такі у випадку, коли необхідно провести обстеження. Найчастіше все відбувається в межах міста та найближчих населених пунктів від нього. Але в деяких випадках є необхідність у транспортуванні пацієнтів між містами.
Перевезення маломобільних хворих під супроводом лікарів необхідне, адже так можна усунути або мінімізувати всі ризики. Під час професійного транспортування лікарі мають кисневі балони, дефібрилятори, кардіографи. Тому якщо стан пацієнта раптом погіршиться, то йому нададуть медичну допомогу.
Також наявність усього обладнання створює умови, які максимально відповідають стаціонарним. Тому пацієнт почуватиметься спокійніше та комфортніше. А близькі можуть не хвилюватися.
Як проводиться підготовка до транспортування
Щоби не піддавати пацієнта ризикам, важливо провести спеціальну підготовку до транспортування. Для цього потрібно:
- вимірювати пульс та тиск кілька днів;
- зібрати всі лікарські висновки та результати досліджень;
- поговорити з людиною, аби вона розуміла, що відбувається;
- нагодувати хворого за 1-2 години до транспортування;
- підготувати в приміщенні місце для фахівців, аби вони змогли спокійно винести ноші.
Звичайно, більшість дій треба виконати доглядальникам.
Фахівці клініки «Оксфорд Медікал» займаються транспортуванням малорухливих хворих цілодобово. Звертайтеся.