Подорожі на автомобілі в зимовий час заворожують завдяки красі навколишніх пейзажів. У цей період року виїжджають навіть ті, кого не назвеш любителями вояжів. Бачитися з далекими родичами чи старими друзями на зимові свята – щорічна традиція для багатьох. І добиратися в теплі власного салону авто набагато приємніше, ніж на громадському транспорті.
Наскільки прекрасні поїздки взимку, настільки ж вони можуть бути й небезпечними. Погодні умови та стан доріг можуть внести свої корективи у ваші плани.
Чим небезпечні зимові поїздки
Сідаючи за кермо взимку, необхідно враховувати безліч чинників, які впливають на безпеку. До основних небезпек їзди в холодну пору можна віднести:
- обмежена видимість;
- ожеледиця;
- снігові бурі;
- сильні морози.
Через несприятливі погодні умови, зокрема, сильні морози, навіть до найближчого магазину немає бажання йти. За будь-якої зручної нагоди використовують автомобіль. За підсумком виходить багато поїздок, але на короткі дистанції. Такий варіант їзди на додачу до сильних морозів згубно впливає на акумулятор автомобіля. У будь-який момент машина може перестати заводитися через розряд батареї. Щоб уникнути подібних випадків, необхідно купити зарядний пристрій для авто, за допомогою якого можна завести двигун у будь-яку погоду. Такий пристрій потрібно завжди мати в багажнику в зарядженому стані.
Причини зношення акумулятора взимку
Однією з причин процесу є загущення оливи під час морозів. Для старту двигуна з густим мастилом акумулятор має видати більше енергії, ніж зазвичай. А за від’ємних температур акумуляторна батарея набагато гірше приймає заряд від генератора.
Цей ефект має накопичувальний характер, оскільки поїздки взимку часто короткі. У результаті з кожним стартом двигуна акумуляторна батарея дедалі більше просідає за напругою. До того ж взимку часто використовується велике навантаження – фари, протитуманки, обігрівачі скла й сидінь, клімат-контроль. Як підсумок, швидка розрядка акумулятора забезпечена.
Інші правила безпеки
Щоб уникнути інших небезпек їзди в зимову пору, необхідно дотримуватися основних правил:
- пересуватися на автомобілі повільно;
- мати хорошу зимову гуму;
- за сильної ожеледиці виїжджати тільки за наявності шипів або ланцюгів (в інших випадках поїздка на автомобілі не рекомендується);
- мати в інструментах буксирувальний трос, скребок і лопату;
- не виїжджати за несправності грубки;
- враховувати особливості покриття дороги;
- стежити за рівнем заряду акумулятора (за можливості заряджати);
- не починати їзду у разі запітнілого або засніженого скла.
Щоб комфортно почуватися під час їзди в зимову пору, необхідно правильно укомплектувати автомобіль, а також дотримуватися правил безпеки під час руху на засніжених дорогах.