Кубив: нарушения валютного законодательства будут жестко присекаться

874 просмотра

Глава Национального банка Степан Кубив во время пресс-конференции 28 февраля заявил, что нарушители валютного законодательства будут жестко присекаться.

Курсова політика під контролем. Ми щодня збираємо членів Правління Національного банку України, маємо активну комунікацію практично з усіма банками. Ми жорстко присікаємо дії порушників валютного законодавства. Я хочу попередити про відповідальність банків за спекуляції, порушення законодавства України, порушення нормативів центрального банку України. Вчора я провів переговори з керівником МВС, Генеральним прокурором України щодо негайних спільних дій у таких випадках.

Ми запровадили гнучкіші підходи до курсоутворення. Це означає, що обмінний курс може рухатися як в один, так і в інший бік. Зараз на ринку є значний емоційний фон. Це підштовхує економічних агентів, у тому числі населення, до нерозважливих рішень.

Ситуація в Україні змусила Національний банк України прийняти ряд рішень. Мова йде про Постанову № 48 щодо ліквідності і Постанову № 49 щодо валютного регулювання. Хочу наголосити, що заходи тимчасові – максимум місяць.

Ми впевнені, що ситуація скоро покращиться і курс стабілізується. Прошу кожного українця утриматися від тих рішень, що можуть через деякий час обернутися для них небажаними збитками.

Стосовно підтримки ліквідності банків, то ми надаємо її у необхідних обсягах. Це робиться через традиційні монетарні інструменти, через механізми, які були розроблені Національним банком буквально позавчора. Це прозорість, лояльність, зрозумілість і захист банків, які не можуть зараз спрогнозувати розриви дострокових депозитів.

Головна вимога – це контроль за виконанням наданих ресурсів, щоб вони не проходили через конвертаційні центри. І тут я хочу теж попередити банки, які співпрацюють зі спекулянтами, конвертаційними центрами. Це буде припинено негайно і є відповідна домовленість з Генпрокуратурою.

Надана Національним банком ліквідність повинна використовуватися для виконання зобов’язань перед клієнтами і вкладниками. Вкладник і клієнт – це головне для нас. До банків, що використовують отримані ресурси для некоректних операцій на валютному ринку, будуть терміново вживатися адекватні заходи.

Стосовно касових оборотів банків. Вони забезпечені валютою і гривнею. Банки ліквідні. Вони виконують свої зобов’язання. Ми сьогодні перевіряємо банки, які порушили нормативно-правові акти Національного банку. До 8 банків порушників валютного законодавства застосовано заходи впливу.

Щодо нагляду за банками. Для вивільнення коштів банків ми вже тимчасово відмінили необхідність резервування коштів на окремому рахунку в Національному банку України за кредитами в іноземній валюті. Ми працюємо в напрямі прискорення процедури капіталізації банків. Також, розглянемо питання щодо особливостей регулювання діяльності банків у зв’язку з впливом девальвації національної валюти на показники їх діяльності.

Стосовно стратегічних кроків. Національний банк України разом з банками України та міжнародними консультантами розпочали роботу над стратегією розвитку банківського сектору. Наші дії помірковані, розраховані на перспективу. Все буде прозоро. Розпочнемо з самого Національного банку. Ми будемо пропагувати режим економії, скорочення витрат. Буде проведено аудит і ми проінформуємо громадськість, зокрема, про непотрібні речі, які були придбані для Національного банку України за рахунок державних коштів.

Как ранее сообщалось, Брокбизнесбанк (Киев) и Реал Банк (Харьков) были признаны неплатежеспособными из-за падения капитала и задержек с платежами.

Раздел:

Нашли ошибку? Выделите мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Мебель в Харькове                          Матрасы в Харькове                          Sexshop. Суперподарки                          Антиквариат. Золото.                          cybergroup.com.ua                                                   Реклама на сайте АТН в бегущей строке. 40грн/слово в МЕСЯЦ!!! тел.(057) 7140-180, (057) 7667-180, (057) 7665-400
Вы хотите сообщить об ошибке в следующем тексте:
Также Вы можете оставить комментарий к ошибке.