«Більш важкі хворі», – директор харьковских «скорых» рассказал о эпидситуации на Харьковщине

Щоденно у регіоні обласний лабцентр фіксує більше тисячі нових хворих на коронавірус, і якщо є пацієнти з легким перебігом хвороби, які можуть лікуватися вдома – то важких хворих, які потребують кисневої підтримки, на «каретах» швидкої допомоги доправляють до опорних лікарень.
 
За словами директора КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктора Забашти зараз  виклики екстреної допомоги зменшилися (ред. типу на аварії, фізичні пошкодження та інше), каже – «Таке враження, що всі викликають лише з приводу запалення легень та Ковіду!»
 
– Яка наразі ситуація з викликами, чи справляються спецбригади швидких з навантаженням? 
 
Кількість викликів нас не лякає. Кількість бригад ми збільшуємо в залежності від ситуації. Долучаємо будь-яку бригаду, яка знаходиться поблизу – всі вони мають засоби індивідуального захисту, тож нічого надзвичайного в цьому нема. Наразі відкрилася лікарня на базі шпиталю ветеранів війни, то я думаю – ситуація значно полегшиться.

– Скільки викликів на підозри Ковіду на добу приблизно?
350.

– А яка зараз кількість бригад профільних, та яку кількість можна ось так екстрено перепрофілювати, як ви казали раніше?
Будь яку можна долучати, профільних – 40.

– Якщо розмежувати місто та область, звідки більше викликів та куди везуть наразі пацієнтів?
Я думаю, що викликів приблизно порівну. Просто область їде до своїх районних лікарень, місто у всі лікарні, які знаходяться на його території, і сьогодні, дійсно, буде більш навантажений шпиталь.

– Забиті зараз лікарні, що в межах міста знаходяться? Чи є вільні місця для хворих?
Так, є місця, але вони… Незначна кількість.

– Це десь одиниці, так?
Так.

– Скажіть ще, будь-ласка, щодо віку шпиталізованих, зараз кажуть вірус дуже помолодшав і дуже багато хворіє діток та молоді?
Скажем так, діток небагато, їх просто більше ніж було восени і вік, дійсно, так, помолодшав. І можемо сказати, що більш важкі хворі, сатурація низька і потребують кисню.

Крім того, за словами Забашти, збільшилася кількість хворих, які не стоять на обліку як пацієнти з коронавірусом – такі люди займаються самолікуванням та запускають хворобу допоки не знадобиться екстрена допомога лікарів.