До Харкова надійшло або підтверджено надходження 127 когенераційних та восьми газопоршневих установок.
Про це заяви прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 15 жовтня, повідомляє Кореспондент із посиланням на Урядовий портал.
За його словами, також Харків отримає 60 блочно-модульних котелень та 32 потужних генераторів електроенергії.
Шмигаль зазначив, що під час підготовки до зими уряд особливо звертав увагу на 9 прифронтових та прикордонних регіонів. Особливо вразливими є міста, залежні від великих теплоенергетичних станцій.
Як заявив прем’єр-міністр, саме ТЕС і ТЕЦ росія цілеспрямовано атакувала, «знищивши або пошкодивши майже 90% усієї теплової енергогенерації України».
За даними глави уряду, загалом потреби житлово-комунальних підприємств у когенераційних установках покриті більш ніж наполовину.
«Вже наявні 182 когенераційні установки, з яких 83 працюють. Їхня сумарна потужність 147,3 МВт. Решта когенераційного обладнання буде встановлено до кінця цього року. Також покрита потреба у 239 блочно-модульних котельнях загальною потужністю близько 635 МВт», – розповів він.
Шмигаль подякував міжнародним партнерам за підтримку України.
«Саме завдяки нашим друзям і союзникам ми отримуємо необхідні засоби для ремонтів і модернізації енергосектору. Зокрема у Фонді підтримки енергетики України партнери акумулювали для цих цілей близько 700 млн євро перерахованих та анонсованих коштів», – зазначив прем’єр-міністр.
Очільник кабміну додав, що очікує на успішне завершення переговорів стосовно збільшення лімітів на імпорт електроенергії з ЄС: з 1,7 до 2,2 ГВт.