Такий смітник на вулиці Надії Суровцевої в Харкові утворюється кожні два дні, розповідають місцеві жителі. Тут стоїть так званий «човник» – контейнер для негабаритного сміття. Втім, відходи часто кидають просто поряд або привозять вночі.
Василь, місцевий житель
Звалище на цьому місці вже не перший рік. І воно розлазиться просто біля домівок. Це місцеві: їм поставили цей човник, але він один, а їх тут треба вісім, щоб було нормально. Вони платять за човник, але за один. А привозять сюди машину.
Комунальники саме чекають навантажувач, щоби вчергове вивезти сміття та привезти територію до ладу. Припускають, що тут не лише відходи з приватного сектору.
Олександр та Ярослав Працівники КП «КВПВ»
Сюди привозять різноманітне сміття, зокрема дошки та інші відходи. Для прибирання потрібен навантажувач, який усе це збере та завантажить у машини. На це йде приблизно дві години — дві машини по 12 кубометрів кожна.
Навесні кількість великогабаритних відходів у Харкові збільшується на третину, розповіли на комунальному підприємстві, що займається збиранням та вивезенням відходів. Вся техніка на лінії: такі смітники, як на вулиці Надії Суровцевої, вдається оперативно вивозити. Втім, клопоту додають приватні підприємства, що не укладають договорів із комунальниками, тож не сплачують за вивезення відходів.
Артем Семикопенко, заступник директора КП «КВПВ»
Таких ми виявляємо, завдяки нашим мешканцям міста, які міста, які нам висилають фото, відео, державні номери Таких порушників виявляють завдяки мешканцям міста, які надсилають фото, відео та державні номери правопорушників. Після цього матеріали передають до міської адміністративної комісії, яка накладає штраф і зобов’язує укласти договір із комунальниками. Такі порушники шкодять екологічній системі та порушують правила благоустрою, адже часто складають сміття не у великі бункери, а просто на землю.
Торік виявили два десятки приватних підприємств, що викидали відходи без укладання договорів. Найчастіше виправдовувалися тим, що не знали про можливість укладання договору. Втім, у Харкові – один із найнижчих тарифів в Україні на такі послуги. Достатньо звернутися у договірний відділ комунального підприємства з питань збирання та перевезення відходів.