На Харківщині державі мають повернути землі, на яких розташовані пам’ятка археології і могильник

Богодухівською окружною прокуратурою Харківської області подано до суду п’ять позовних заяв в інтересах держави про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні землями історико-культурного призначення.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Полково-Микитівської сільської ради Богодухівського району в 2001 році у власність фізичним особам передано п’ять земельних ділянок загальною площею понад 26 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Надалі земельні ділянки передані у оренду фермерському господарству.

При цьому виявлено, що на зазначених п’яти земельних ділянках повністю або частково знаходиться об’єкт культурної спадщини пам’ятки археології національного значення Городище «Полкова Микитівка» і могильник. Відповідною Постановою Кабінету Міністрів України вказану пам’ятку занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та присвоєно охоронний номер 200015-Н.

Згідно з нормами діючого законодавства у сфері охорони культурної спадщини, надання земель історико-культурного призначення із розташованою на них пам’яткою археології у приватну власність прямо заборонено.

Вказані порушення стали підставою для звернення прокуратурою до Богодухівського районного суду Харківської області з відповідними позовними заявами. Крім того, за заявами окружної прокуратури судом винесено ухвали про заборону відповідачам відчуження спірних земельних ділянок.

Довідково: пам’ятка археології національного значення «Полкова Микитівка» (Городище та курганний могильник), охоронний номер 200015-Н, складається з двох частин – городища скіфського часу «Полкова Микитівка» та курганного могильника, який у літературі має назву «Куп’єваха». Городище знаходиться на правому березі р. Мерли.

Городище є пам’ятником господарського та культурного життя землеробських племен Харківщини, що жили у скіфський час.

У залізному віці на північ від кочовищ власне скіфських іраномовних племен жили осілі землеробсько-скотарські племена, поселення яких розташовувались головним чином на берегах річок.

Похожие новости

На Харківщині державі повернуто землі вартістю понад пів мільйона гривень

Державі повернуто лісову ділянку вартістю 10 млн гривень на Харківщині

Прокуратура Харкова повернула у власність громади землю вартістю 30,5 млн гривень

Ми використовуємо cookies! Читати більше