Отримати ліки, виміряти тиск та зробити ЕКГ: в селищі під Мерефою знов приймає сімейний лікар

Невеличке селище під Харковом на початку березня минулого року зазнало страшної повітряної атаки – авіабомби зруйнували щонайменше 30 приватних будинків, три людини загинули, 7 зазнали поранень. Зараз в селі вже працює магазин, двічі на день їздить маршрутка до Мерефи. Відновила роботу сільська амбулаторія. Перед кабінетом шикуються черги – хтось прийшов за безплатними медикаментами, інші – на плановий огляд.

Іван

В Мерефу нам не складно добратися. Якщо випадок екстрений – «швидка» прилітає моментом. А те, що лікарі сюди приїжджають – ми щиро вдячні. Покуда живі. Через ці обстріли хата в мене була розбита. Жінка постраждала, восени пішла в мір іной. Зараз село розбите, третьої частини точно немає. Все наладиться, але мир потрібен. І тиша.

Пані Людмила із жахом згадує березневі обстріли, каже, страшно й досі. Здоров’я не поліпшилося, тож хоче, щоб лікарі в селі були на постійній основі.

Людмила

Ну що я прийшла… За ліками прийшла, тиск поміряти, цукор в мене високий і кардіограму зробити. Далеко йти, але прийшла. Для мене щоб постійно лікар був. Мені 56 років, живу одна. Так що краще, щоб кожного дня був лікар. Не хочеться ще помирать. Побило в мене 5 вікон, стіна відійшла, в літній кухні вікно перекинулося. Мене підняло, а світла немає, я поки дішла до погріба – воно все закінчилося.

Зараз лікар приїжджає у Яковлівку раз на два тижні. Щоразу приймають до півсотні людей. Медики беруть участь у гуманітарному проєкті, ініційованому Академією сімейної медицини України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Мета – допомогти жителям віддалених населених пунктів, де аптеки та лікарні зруйновані окупантами, отримати якісні медичні послуги.

Катерина Чернишова, сімейний лікар

Вже працює транспорт, аптеки. Люди можуть у свого сімейного лікаря отримати рецепт. Однак люди лікаря дуже чекають. Ми привозимо медикаменти: ліки для серцево-судинної системи, діабет, бронхіальна астма наша ініціатива. Ми оглядаємо пацієнтів, міряємо тиск, сатурацію, пульс. Все, що роблять у сімейного лікаря на первинному огляді.

Ми приїжджали восени сюди – ми не приймали в амбулаторії, ми приймали в  машині швидкої допомоги, а тут робився ремонт.

Місцева мешканка Надія впевнена – тиск та цукор в неї в нормі. Проте – перевірити ніколи не завадить.

Інна, медична сестра

Процедури, кардіограму робимо, щеплення від коронавірусу, якщо високий тиск – робимо ін’єкції.

Катерина Чернишова, сімейний лікар

Хто ходить до лікаря? Молоді, хто працює, вони не ходять. До лякаря водять дітей, яких, якщо нема свого транспорту, важко кудись везти. І похилого віку люди, якім теж важко в тій маршрутці.  

До маломобільних пацієнтів їдуть на дом. Присутність лікаря у пішій доступності для літніх людей надзвичайно важлива, вважає медик. Особливо зараз, коли на фоні стресу можуть загостритися хронічні захворювання.

Похожие новости

На Харківщині після капітального ремонту знову працює сучасна амбулаторія

Трьох медиків Харківщини нагородили орденами «За мужність»

«Мобільна аптека» курсує віддаленими селами Харківщини: на кого орієнтований проєкт

Ми використовуємо cookies! Читати більше