Росіяни забороненими касетними боєприпасами обстріляли Харківське кладовище жертв тоталітаризму, яке було створено за ініціативою Федерації катинських сімей. На цвинтарі поховані офіцери Війська Польського та мирні польські жителі, вбиті в 1940 році НКВС. Загалом там поховано 4302 офіцери Війська Польського та цівільні поляки, вбиті НКВС в 1940 році, а також близько 2000 українців, росіян та євреїв, убитих протягом 1937–1938 років.
Польський Військовий Цвинтар у Харкові — одне з чотирьох катинських кладовищ, створених у 2000 році за фінансування польської держави. Інші розташовані в: Катині (Росія), Медному (Росія) та Биківні під Києвом (Україна).
Катинські кладовища створено з ініціативи Федерації Катинських родин та Асоціації «Поліцейська родина 1939», які 28 червня 1997 р. спільно з представниками Незалежного історичного комітету з розслідування катинського злочину, Польського фонду «Катинь» , Катинського інституту у Кракові, Фонду полеглих і вбитих на Сході прийняли постанову про будівництво кладовищ у місцях, де були поховані тіла польських громадян – жертв Катинської розправи.