У Харкові з’явився Центр психічного здоров’я

У Харкові відкрито Центр психічного здоров’я на базі Харківського національного медичного університету.

За даними ХОВА, за час повномасштабного вторгнення рф на Харківщині загинули понад 2,5 тисячі цивільних людей, з них 79 – діти.

Олег Синєгубов, голова ХОВА

Кожна родина, яка зазнала страждань через збройну агресію окупантів, потребує психологічної підтримки. Наше завдання – робити все, щоб зберегти ментальне здоров’я наших людей. Харківська обласна військова адміністрація реалізує ряд проєктів в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Керівник Центру психічного здоров’я Володимир Коростій розповів, що основним завданням ЦПЗ є проведення занять для підготовки фахівців, які надаватимуть психологічну допомогу та ментальну підтримку жителям області. Крім методичної роботи, досвідчені психологи працюють з пацієнтами університетської лікарні та військовими, які проходять реабілітацію.

Володимир Коростій, керівник Центру психічного здоров’я

Методична частина передбачає тренінги для фасилітаторів – ведучих груп, які працюватимуть у медичній та освітній сферах. Також передбачені заняття з психологічної підготовки для представників громад області. Вся методична частина тренінгів заснована на міжнародних методиках та має доказову базу», – розповів керівник Центру.

Підготовлені фахівці працюватимуть із громадянами та виявлятимуть психічні розлади на догоспітальному рівні, додав Володимир Коростій.

Похожие новости

Харківську лікарню забезпечили гібридною сонячною електростанцією

На Харківщині учасники бойових дій та цивільні можуть безплатно отримати офтальмологічне протезування

У Харківській області будують підземне укриття в лікарні