Гетманцев вважає, що повноваження КРАІЛ не варто передавати Мінцифри ®

Після того, як Профільний комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики на початку квітня проголосував за ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, постало інше важливе питання: хто буде виконувати повноваження КРАІЛ надалі? Ймовірним претендентом для цього є Мінцифри, однак не всі погоджуються з таким рішенням.

Голова Комітету ВРУ Данило Гетманцев стверджує, що повноваження Комісії не варто передавати Міністерству цифрової трансформації. Натомість він вважає доречним створення нової окремої служби, яка буде підпорядкована одному з органів виконавчої влади.

Гетманцев наголосив:

«Істотний недолік сучасної сфери грального бізнесу — відсутність системи онлайн-моніторингу. КРАІЛ не змогла запустити таку систему за три роки своєї роботи»

Допоки закон не набув чинності, КРАІЛ продовжує працювати, а азартні оператори працюють як і раніше — надають послуги, пропонують бонуси, проводять виплати тощо. Гравці, наприклад, можуть використовувати промокоди і бонуси GGBET як зазвичай. На подібні можливості новий законопроєкт не має безпосереднього впливу. Тому топові ліцензовані оператори й надалі пропонують подібні заохочення у вигляді бонусів: джерело. З іншого боку, в майбутньому і використання таких інструментів заохочення може стати більш контрольованим, як у деяких країнах Західної Європи, Австралії та окремих штатах США.

Повертаючись до ситуації з КРАІЛ, Данило Гетманцев звернув увагу, що на голосування не виносилося питання про безпосередню передачу повноважень КРАІЛ Міністерству цифрової трансформації. Натомість законопроєкт містить положення щодо створення звичайної служби, а не якогось окремого великого колегіального органу чи нової комісії. Втім, Гетманцев наголосив також, що це лише один з кроків, які потрібно зробити для «відбілювання» азартного бізнесу в Україні:

«За даними Мінцифри, азартні послуги в Україні зараз надають близько тисячі сайтів. А ліцензованих онлайн-казино — лише сімнадцять»

На думку Гетманцева, нові зміни в законодавстві допоможуть дещо врегулювати ситуацію, але водночас не перевантажити Мінцифри. Адже зараз у Міністерства й без цього вдосталь роботи, а розширення повноважень може негативно вплинути на загальну ефективність його діяльності.

Інформація щодо того, коли саме створять нову структуру для передачі повноважень КРАІЛ, досі немає. Також поки що не визначено чіткі терміни ліквідації Комісії. Наразі вона працює у звичному режимі, продовжує видавати нові ліцензії та дозволи, ініціює блокування сайтів нелегальних азартних операторів тощо. Та все ж вже зараз можна стверджувати, що рано чи пізно Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей припинить своє існування.

Похожие новости

Новий чи контрактний двигун: що обрати? ®

Що очікує гральний бізнес: прогнози на 2025-й рік ®

Як підібрати оперативну пам’ять для ПК з урахуванням майбутніх оновлень ®

Ми використовуємо cookies! Читати більше