Густі довгі вії здавна вважаються атрибутом краси і предметом гордості, підкреслюють очі і додають образу жіночності. Чи можливо зміцнити вії, збільшити об’єм і довжину природними засобами без нарощування чи туші? Чи існують дієві засоби догляду за віями і чи справді працює сироватка для росту вій?
Що впливає на красу і здоров’я вій?
Як і волосся загалом, наші вії мають здатність рости і оновлюватись. Вік волосинок – 2-3 місяці. Періодично війки випадають, а на їхньому місці виростають нові. Ми цього зазвичай не помічаємо, адже процес випадіння одразу супроводжується ростом нових волосинок. Проте з віком або ж внаслідок інших чинників вії можуть уповільнювати свій ріст, ставати менш пухнастими, густими і довгими. Тобто війки випадають швидше, ніж встигають вирости нові.
Які чинники негативно впливають на ріст вій?
- Нестача вітамінів.
- Запальні захворювання очей. При перших ознаках слід звернутися до лікаря.
- Шкідливі звички, незбалансоване харчування.
- Сухість повітря, вітер, надто висока чи низька температура повітря.
- Жорстка вода.
- Алергени.
- Протермінована чи неякісна доглядова або ж декоративна косметика.
- Часті завивки, нарощування, перманентний макіяж. Хімічні складники фарбників, клеїв, механічне пошкодження повіка та волосяних цибулинок негативно впливають на ріст і якість вій.
Про проблему можуть сигналізувати лущення шкіри повік, свербіж, почервоніння, сльозіння очей, рідшання вій.
Найперші дії – проаналізувати і прибрати шкідливі чинники. І, звісно ж, вжити заходів для виправлення ситуації.
- Після вмивання, а також перед виходом на вулицю наносити навколо очей захисний зволожуючий крем.
- Регулярно вживати комплекс вітамінів та мінералів.
- Подбати про питний режим.
- Змінити косметичні засоби.
- Вмиватися відварами трав чи кип’яченою водою.
- На деякий час відмовитись від нарощування та інших потенційно травмуючих процедур.
Також існують засоби, за допомогою яких можна пришвидшити процес відновлення, ефективно зміцнити волосинки не лише вій, але й брів. До таких належать різноманітні олії. Зокрема, персикова, рецинова, мигдальна, ріп’яшкова олія. Зняти подразнення та запалення допоможуть календула, волошки, ромашка, чорний та зелений чай.
Проте найкраще себе зарекомендували сучасні ефективні засоби: сироватки, які діють комплексно і мають збалансований склад активних компонентів.
Крім того, як і будь-які засоби, для зміцнення вій дерматологи радять обирати сертифіковані сироватки на натуральній основі, що не містять комедогенних речовин та алергенів. У цьому випадку краще віддавати перевагу продукції класу еліт. Наприклад, таких відомих брендів як Lambre, RefectoCil, Lancome, RevitaLash тощо.
Як працює сироватка для росту вій і брів?
На відміну від олій, сироватка не залишає жирного блиску. Швидко наноситься, повністю всмоктується за кілька секунд. А найголовніше – містить високу концентрацію активних компонентів, що допомагає досягнути бажаного результату у найкоротші терміни.
Зокрема сироватка Magic Long Eyelash від французького бренду Ламбре містить такі дієві складники, як провітамін В5, біотін, пантенол, протеїн шовку, комплекс вітамінів A, E, F, P, B6. А також Biomimetic Peptides, спеціальний комплекс Widelash, який зміцнює, відновлює структуру вій і сприяє густині. Для досягнення результату достатньо наносити сироватку по лінії росту вій перед сном.
Фахівці радять користуватися сироватками для вій та брів не лише тоді, коли існує проблема. Але й для запобігання руйнування волосинок і продовження їхньої молодості та краси якомога надовше. І не варто забувати, що у випадку догляду за віями йдеться не лише про красу. Обраний засіб має пройти офтальмологічний контроль, тобто бути безпечним для очей.