Незважаючи на високу популярність різних гаджетів, класичні телевізори продовжують бути актуальними. Все це завдяки наявності нових технологій у їх розробці, синхронізації з різними сервісами та платформами. Тепер звичайний телевізор – це не просто спосіб перегляду кабельного телебачення, а варіант отримати багатофункціональний інструмент для розваг та відпочинку.
З кожним роком з’являються нові формати, матриці та підсвічування, розширюється кількість різноманітних роз’ємів. Проаналізувати телевізори краще заздалегідь, оцінюючи їх характеристики, особливості роботи та наявність додаткового функціоналу. Вибрати та купити ідеальний варіант для будинку набагато складніше, ніж здається.
Роздільна здатність екрану
Один із ключових параметрів вибору. Він визначає якість картинки в цілому і на вибір є такі варіанти:
- Full HD. Роздільна здатність 1920×1080 пікселів, стандартний варіант для бюджетних пристроїв. Показник оптимальний для телевізорів де діагональ до 32 дюймів;
- Ultra HD 4K. Роздільна здатність 4096×2160 або 3840×2160 пікселів. Відмінний спосіб отримати деталізовану та якісну картинку. Діагональ екрана не повинна бути меншою за 32 дюйми;
- Ultra HD 8K. Революційна роздільна здатність 7680×4320 пікселів. Відмінний формат для флагманських моделей телевізорів, де гарантується висока деталізація, насиченість та загалом природна передача кольору.
Крім дозволу, також варто враховувати частоту оновлення. Цей показник варіюється в діапазоні від 60 ГГц до 200 ГГц. Чим вище значення, тим динамічніша буде картинка, особливо якщо телевізор використовується в парі з ігровою приставкою.
Правила вибору діагоналі
Цей параметр залежить від того, де і як телевізор буде встановлено. Очі повинні бути на одному рівні з центром дисплея, а розмір пристрою повинен охоплювати як мінімум 35-40% поля зору людини. Від точки перегляду до телевізора має бути від 2,5 до 3 діагоналей екрана.
Інтерфейси та підключення
Відмінний варіант для телевізора – наявність вбудованого модуля Wi-Fi. З його допомогою можна підключитися до інтернету і активувати Smart TV з набором функцій. Bluetooth також буде корисним інструментом для бездротового з’єднання з іншими пристроями та девайсами.
Серед актуальних роз’ємів потрібно виділити HDMI, LAN для підключення до мережі, USB, а також аналогові входи та роз’єми для антени. Деякі роз’єми та функціонал не потрібні користувачеві, тому немає необхідності переплачувати за їх наявність.