11 років тюрми отримала колаборантка, яка очолювала «роспошту» в окупованому Ізюмі

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримала ще одна колаборантка, яка працювала на агресора у період окупації частини Харківщини.

Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За даними СБУ, після захоплення Ізюма колаборантка очолила місцеву окупаційну «роспошту». Отримавши «призначення», вона одразу приступила до формування нового «штату» псевдоустанови, до якого залучала своїх однодумців.

Потім колаборантка провела так звані установчі збори, під час яких закликала своїх підлеглих підтримати агресора у війні проти України і забезпечити безперебійний поштовий зв’язок з рф. За таку співпрацю жінка обіцяла російські «зарплати» та лояльне ставлення з боку окупантів.

Також зловмисниця організувала «конфіскацію» всього майна місцевого відділення Укрпошти та його передачу «на баланс» окупаційної адміністрації країни-агресора.

За даними слідства, саме за її вказівкою здійснювали примусову роздачу місцевим жителям пропагандистських видань рф, зокрема російської газети «червона зірка».

Після звільнення Ізюма колаборантка намагалась переховуватись на території району, змінюючи адреси проживання. Проте співробітники Служби безпеки розшукали підозрювану розшукали та затримали у лютому 2023 року.

За матеріалами СБУ суд визнав її винною за ч.ч. 4, 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) і призначив 11 років тюрми з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування терміном на 15 років.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури.

Похожие новости

Підозру у державній зраді отримав ексзаступник мера Куп’янська, який перейшов на бік окупантів

Викрито мешканку Харківщини: працювала в окупаційній адміністрації під час захоплення Куп’янська

У Харкові судитимуть колаборанта з Куп’янщини, який допомагав відновлювати зв’язок на окупаційній залізниці