Сьогодні Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну.
Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення рф і навіть називали дату – 16 лютого, нагадує УНІАН. Ніхто не хотів вірити в це – країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні – наші сила та міць. “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”, – сказав тоді президент. Так з’явився День єднання 16 лютого.
День єднання – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Сьогодні в Україні в містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.