На Харківщині перейменують ще 36 об’єктів топоніміки

Перейменування назв вулиць та провулків обговорили на черговому засіданні робочої групи Харківської ОВА з питань деімперіалізації та деколонізації топонімів під головуванням заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської.

Цього разу розглянули зміну 21 топонімічної назви у Липецькій та 15 у Мереф’янській громаді. 

«Вислухали та взяли до уваги всі пропозиції від жителів громад, представників Північно-Східного територіального відділу Українського інституту національної пам’яті. Наукової, краєзнавчої, культурної спільноти й громадськості. Було дуже важливо дізнатися думку кожного, перед остаточним прийняттям рішення. І надалі активно працюємо в цьому напрямку», – розповіла Віта Ковальська. 

Заступниця начальника ХОВА наголосила на важливості даного напрямку роботи й зазначила, що це питання знаходиться на особистому контролі очільника області Олега Синєгубова. 

Наступне засідання Робочої групи Харківської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії відбудеться 2 липня.

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад упродовж 27 липня 2023 — 27 квітня 2024 року. 
Відповідно до «Заключних положень» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 28 квітня 2024 року відповідні повноваження перейшли до голів або осіб які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.

Похожие новости

26 населених пунктів та один район на Харківщині носитимуть нові назви

Рада підтримала перейменування 320 населених пунктів

На Харківщині Рада планує перейменувати Красноград на Берестин, Первомайський на Златопіль

Ми використовуємо cookies! Читати більше