На Харківщині сісти за парти в звичайній школі зможуть учні тільки в Красноградському районі

Одну з підземних шкіл зводять у селищі Коротич під Харковом. Перекриття настільки міцні, що можуть захистити від російських ракет та радіаційної небезпеки. У школі є дев’ять класних кімнат, актова зала, медпункт та їдальня. У громаді вирішують, як підвозити дітей з інших навчальних закладів, щоб принаймні початкова школа працювала офлайн.

Юлія Бєлова, начальниця відділу освіти Пісочинської селищної ради

Навчання буде здійснюватися одразу в захисній споруді, тому що час підльоту ракети дуже маленький і ми не зможемо евакуювати дітей в захисну споруду, тому вони будуть одразу приходити туди, розходитися по класних кімнатах і безпосередньо навчання відбуватиметься в захищених безпечних умовах.

Як укриття споруда розрахована майже на шістсот людей. Враховуючи особливості навчального процесу, одночасно тут вчитимуться двісті шістдесят п’ять дітей у дві зміни. Будівництво укриття майже завершене – тривають оздоблювальні роботи, благоустрій та облаштування переходу.

Олег Чернобай, Пісочинський селищний голова

Будівельники працюють, це залежить від тих факторів, які зараз відбуваються на Слобожанщині: це і повітряні тривоги, і безпекова ситуація. Поки є можливість працювати, працюємо потужно, тому зазначити чіткі терміни, не від нас і не від будівельників залежить.

За інформацією Харківської обласної військової адміністрації, в регіоні будують шість протирадіаційних укриттів. Це дозволяє повернутися до змішаного навчання п’ятьом з половиною тисячам школярів. Укриття зводять коштом державної цільової субвенції – йдеться про пів мільярда гривень.

Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації

Далі у нас в планах ще 48, значить, на частину з них ми вже отримали кошти, це 2,1 мільярда, в тому числі понад 300 млн вже пере вже відповідно пере перераховано і надійшло на рахунки Харкова.

На побудову та ремонт протирадіаційних укриттів планують залучати й гроші міжнародних інвесторів. У планах – за цей та наступний роки – збільшити до тринадцяти тисяч кількість школярів на Харківщині, які зможуть вчитись офлайн або за змішаною формою навчання.

Похожие новости

На Харківщині понад 150 вчителів отримуватимуть підвищену зарплату

МОН підтримало законопроєкт про заборону російської мови у школах під час перерв

Ще три підземні школи планують збудувати у Харкові

Ми використовуємо cookies! Читати більше