Організовував розселення окупантів та дбав про їх харчування — судитимуть підприємця з Куп’янщини

Після окупації села Підсереднє Великобурлуцької ОТГ Куп’янського району обвинувачений, будучи очільником одразу двох місцевих підприємств, вирішив допомагати російській армії. Для того, щоб отримати дозвіл на роботу підприємства при окупантах, а також щоб налагодити взаємини з ними, колаборант добровільно передав їм пересувний пункт проживання на автопричепі, мішки з піском та залізобетонні конструкції, які зберігалися на території підприємства, для будівництва фортифікаційних військових споруд.

Про це повідомили в прокуратурі Харківської області.

Колаборант віддав окупантам автобус ПАЗ, легковий автомобіль ВАЗ-2121 та пікап Mitsubishi L200, а також приміщення майстерні, які використовувалися представниками рф для ремонту їхньої військової техніки.

Крім того, пристосуванець організував розселення для проживання російських окупантів у будинку культури с. Підсереднє, зокрема надав спальні ліжка і організував триразове харчування.

У серпні минулого року колаборант отримав від представників держави-агресорки дозвіл на ведення господарської діяльності і перереєстрував очолювані ним підприємства за російським законодавством, сплачуючи податки в казну рф. 

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 42-річного чоловіка за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Наразі чоловік переховується від слідства і перебуває в розшуку. Його судитимуть заочно в Чугуївському міському суді Харківської області.

Санкція статті передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Похожие новости

Підозру у державній зраді отримав ексзаступник мера Куп’янська, який перейшов на бік окупантів

Викрито мешканку Харківщини: працювала в окупаційній адміністрації під час захоплення Куп’янська

У Харкові судитимуть колаборанта з Куп’янщини, який допомагав відновлювати зв’язок на окупаційній залізниці