Рада міністрів ЄС повідомила про оцінку вступу України в Євросоюз

FILE - European Commissioner for Neighbourhood and Enlargement Oliver Varhelyi speaks during an online news conference at the European Commission headquarters in Brussels, on April 20, 2021. The war in Ukraine has put the European Union's expansion at the top of the agenda as officials from the Western Balkans and EU leaders gather Tuesday for a summit intended to reinvigorate the whole enlargement process. (AP Photo/Francisco Seco, Pool, File)

Рада ЄС за пропозицією Європейської комісії визначила сім кроків, які Україна має здійснити як пріоритетні у своїй заявці на членство в Євросоюзі. На сьогодні з цих семи кроків виконано два — реформа судової системи зі створенням Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також узгодження законодавства про ЗМІ з європейським, повідомляє Суспільне.

Про це заявив Європейський комісар з питань розширення Олівер Варгеї наприкінці неформальної Ради міністрів ЄС із загальних справ у Стокгольмі, повідомляє SVT Play.

“На сьогодні з цих семи кроків виконано два: реформа судової системи зі створенням Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які вже працюють, з процесом відбору на основі заслуг, а також приведення законодавства про ЗМІ у повну відповідність до європейської директиви. Це кроки два і шість”, — сказав Олівер Варгеї.

Водночас Єврокомісар зазначив, що Україна досягла значного прогресу щодо реформи Конституційного суду, а саме — “виконала більш ніж половину необхідної роботи”.

“Досягнуто значного прогресу, (тобто виконано більш ніж половина необхідної роботи — ред.) щодо Конституційного суду, який був першим пріоритетом. У першому читанні був прийнятий необхідний закон, який встановлює надійний процес, але ще рано робити висновки, оскільки друге читання має відбутися 24 червня, і до нього ще можуть бути внесені поправки”, — пояснив він.

Олівер Варгеї також додав, що певного прогресу було досягнуто в інших чотирьох кроках.

“З іншого боку, певний прогрес був досягнутий, (тобто менше половини необхідної роботи — ред.) в інших чотирьох кроках: боротьба з корупцією, боротьба з відмиванням грошей, деолігархізація та національні меншини”, — сказав Єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї.