В Україні для отримання держпослуг частіше вимагатимуть військово-облікові документи

Загальна мобілізація в Україні триває, і все частіше для надання адміністративних послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ.

Як пише УНІАН, про це міністр юстиції Денис Малюська сказав в інтервʼю Еммі Антонюк, відповідаючи на запитання щодо обмежень в наданні адміністративних послуг військовозобов’язаним, які ухиляються від мобілізації.

Він зазначає, що закон про адміністративні послуги з моменту його прийняття, ще задовго до війни, передбачав, що держава може вимагати від громадянина військово обліковий документ як умову для надання такої послуги. Малюська сказав, що це було і залишається в законі, а уряд своїми рішеннями врегулює при наданні яких послуг обов’язково повинен бути військово-обліковий документ.

«Тобто, треба, щоб людина з’явилася на радарах держави, щоб було зрозуміло, де така людина знаходиться, хто вона, і які засоби зв’язку. Це нормальний правильний природний процес. Процес цей триває, я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати такий документ, зокрема, при перетині кордону», – наголосив міністр.

Він зазначає, що закон такий на сьогодні діє, і очікувати якоїсь широкомасштабної реформи, масового внесення змін в законодавство, не потрібно.

«В нас чимало послуг надаються, і регулюються на підзаконному рівні і є закон, який надає таку можливість. Кількість таких послуг збільшуватися», – сказав Малюська.

Він нагадав, що в Україні існують сотні, якщо не тисячі адмінпослуг, де держава комунікує з громадянином, якому треба документ чи його дублікат.

«То всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ», – зазначив міністр. При цьому додав, що на певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не буде ставити.

Похожие новости

72 мільйони віділив Кабмін на розсилку поштою 900 тисяч повісток до кінця року

Видача повісток в Україні буде автоматизована

Петиція про зменшення мобілізаційного віку до 50 років набрала необхідні голоси

Ми використовуємо cookies! Читати більше