На Кубі в п’ятницю сталася аварія на одній із головних електростанцій, унаслідок чого без електропостачання залишилася вся країна.
Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Reuters.
Уряд під керівництвом комуністів уже закрив школи й неосновні підприємства та відправив більшість державних службовців додому в останній відчайдушній спробі зберегти світло під час серйозного дефіциту електроенергії.
10-мільйонному населенню острова рекомендовано перейти в режим жорсткої економії електрики. Усіх працівників, крім екстрених служб, розпущено по домівках. Школи та виші закриті щонайменше до неділі. Закрито також розважальні заклади й практично всю торгівлю.
Чиновники заявили в середині дня, що почали робити кроки з відновлення подачі електроенергії, але цей процес займе час.
Практично вся торгівля в столиці Гавані зупинилася. Багато жителів сиділи на порогах, обливаючись потом.
Прем’єр-міністр Мануель Марреро в четвер звинуватив у погіршенні відключень електроенергії за останні кілька тижнів ідеальний шторм, добре відомий більшості кубинців, – погіршення інфраструктури, нестачу палива і зростаючий попит.
«Не буде спокою, поки електрику не буде відновлено», – сказав президент Куби Мігель Діас-Канель.
Уряд Куби також звинувачує торговельне ембарго США, а також нові санкції за часів колишнього президента Дональда Трампа в труднощах із придбанням пального і запасних частин для роботи своїх нафтових електростанцій.
«Складний сценарій викликаний насамперед посиленням економічної війни та фінансовими й енергетичними переслідуваннями Сполучених Штатів», – сказав Діас-Канель.
Представник Ради національної безпеки Білого дому запевнив, що Сполучені Штати не винні у відключенні електроенергії на острові або в загальній енергетичній ситуації на Кубі.
У той час як попит на електроенергію зріс разом із приватним сектором Куби, постачання палива вичерпалося. Дефіцит залишив Кубу напризволяще на набагато дорожчому спотовому ринку в той час, коли її уряд перебуває на межі банкрутства.