Для оздоблення тераси є різні види плитки. Це керамограніт (найміцніший та найдовговічніший, не боїться подряпин, потертостей, хімічних речовин), клінкерна (виготовлена з натуральної глини, має натуральну фактуру та багату колірну гаму), теракота (традиційний варіант, має нековзну поверхню), гумова плитка (м’яка та безшумна: комфортна для ходіння босоніж). Популярна плитка для тераси від польського бренду Opoczno, вона представлена в широкому асортименті. Перед покупкою слід ознайомитися з характеристиками та вимогами.
Плитка на терасі: головні вимоги
Вимоги до терасної плитки:
- Міцність та зносостійкість. Клас стирання не менше IV-V класу за шкалою PEI, твердість 5-6 за шкалою Мосса, товщина 9-10 мм і більше для укладання на клей, 20 мм для сухого монтажу.
- Морозостійкість. Коефіцієнт водопоглинання не більше 3%. Морозостійка плитка не повинна вбирати воду, яка при замерзанні може призвести до утворення тріщин.
- Антиковзні властивості. Шорстка або матова поверхня зменшує ризик ковзання, особливо в мокру погоду. Спеціальний рельєф забезпечує додаткове зчеплення зі взуттям.
- Стійкість до хімічних речовин: солі, мийні засоби, добрива та ін.
- Естетичні якості. Широкий вибір кольорів, фактур, дизайнів дає змогу підібрати матеріал з урахуванням стилю екстер’єру будинку, особистих уподобань, бюджету.
При виборі потрібно враховувати всі ці фактори, щоб вона прослужила довгі роки. Крім терасної, є і фасадна плитка, призначена для оздоблення зовнішніх стін будівель.
Як вибрати плитку для оздоблення тераси?
Рекомендації фахівців:
- тип тераси (відкрита або закрита). Умови на відкритій терасі суворіші, тому до плитки висуваються більш високі вимоги щодо морозостійкості, стирання та стійкості до вологи;
- навантаження. Якщо на терасі стоятимуть меблі, ходитимуть багато людей, то плитка має бути міцнішою;
- кліматичні умови. У регіонах із суворими зимами потрібно вибирати покриття з низьким коефіцієнтом водопоглинання (не більше 3%) та високою морозостійкістю;
- технічні характеристики: міцність та зносостійкість не менше IV-V класу за шкалою PEI, морозостійкість (перепади температур від -50°C до +50°C), антиковзні властивості, стійкість до хімічних речовин;
- естетичні якості. Дизайн (колір, форма, фактура) повинні відповідати загальному стилю будинку та тераси, розміри – 30×30 см, 40×40 см, 60×60 см;
- стійкість до УФ-випромінювання (деякі барвники можуть вицвітати на сонці);
- простота укладання та чищення;
- вартість та бренд.
Поради
Купувати плитку слід в одного виробника, щоб уникнути розбіжностей у кольорі та розмірах. Розрахувати необхідну кількість із запасом 10-15%.
Перед покупкою необхідно ознайомитися з сертифікатами якості, а укладання довірити професійним майстрам (від цього залежить результат та строк експлуатації покриття).
Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”