Принципи створення курсу валют в Україні ®

Автор Галина Шподарева

Курс валют є актуальним для великої кількості громадян України. Дехто хоче купувати валюту для інвестування чи просто зберігання грошей, інші навпаки працюють за кордоном і час від часу продають валюту, отримуючи національні гроші для розрахунків. Зміни курсу в той чи інший бік говорять про нестабільність в економіці, політиці та соціальному житті.

Факторів для зміни достатньо, а багато українців звикли до різких коливань. Плюс у тому, що вдасться без проблем дізнатися про актуальні курси валют харків і для цього потрібно скористатися сайтом Rates.fm. Це універсальний фінансовий майданчик, де є не лише актуальний курс, а й велика кількість фінансової інформації та актуальних новин.

Чинники впливу на курс

Основний фактор – це те, що відбувається на міжбанківському ринку, але є низка додаткових моментів:

  • довіра українців (вона показана у форматі кількості депозитів, адже якщо населення довіряє національній валюті, то зароблятиме на накопиченні у вигляді депозитів);
  • інфляція (гривня будь-якої миті може послабитись через ряд факторів, а це одразу впливає на курс, адже на одиницю валюти доведеться витратити більше гривень);
  • купівельна спроможність (що більше українці купують, тим більше грошей іде в економіку та її розвиток, а це веде до зміцнення національної валюти);
  • політична обстановка (будь-яка ситуація на політичній арені може спровокувати населення купувати або здавати валюту, що призведе до змін курсу).

Ці фактори складно контролювати, але мінімальні відхилення можливо стримувати завдяки проведенню соціальної та монетарної політики.

Види курсу

Сьогодні існує кілька джерел курсу, відповідно він по-різному називатиметься:

  • офіційний;
  • біржовий;
  • ринковий;
  • від покупця та продавця.

Крім того буває два режими курсу – плаваючий та фіксований. Перший формується з урахуванням ринку, а другий фіксується певний термін, як це було на початку повномасштабного вторгнення.

Хто робить попит та пропозицію?

Покупців валюти в Україні достатньо, адже це імпортери, населення, державні та комерційні банки, а також спекулянти, які надалі продадуть валюту дорожче. Основна категорія – це імпортери, яким потрібна валюта для оплати товарів та послуг за кордоном. Приплив валюти досить сумний, тому що це експортери у недостатній кількості її отримають, але є допомога міжнародних організацій та фондів у вигляді кредитів. Практично завжди сальдо негативне, тому попит на валюту в Україні залишається на високому рівні, а чим вищий попит, тим дорожче товар. Валюта, до речі, також є своєрідним товаром.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”