В Нацбанке сообщили: банкам предоставлено право досрочно возвращать вклады

2139 просмотров

Национальный банк Украины оптимизировал и дополнил мероприятия, направленные на обеспечение равновесия на валютном рынке, которые были введены в начале февраля.

В частности, в пресс-релизе значится:

Проаналізувавши перші результати запровадження Постанови № 49, з урахуванням зауважень та пропозицій банківської та бізнес-спільноти, з метою захисту національної грошової одиниці України та створення сприятливіших умов для здійснення економічними агентами господарських операцій Правління Національного банку України ухвалило постанову від 27.02.2014 № 104 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 лютого 2014 року № 49" (далі – Постанова № 104), у якій передбачено:

 

1. Оптимізацію процедури здійснення розрахунків за поточними операціями клієнтів банків.

 

Зокрема скасовано норму, яка зобов’язувала банки виконувати доручення клієнтів – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яке міститься в документі на переказ у будь-якій валюті (крім деяких платежів соціального характеру), лише в межах залишку коштів на поточних рахунках клієнтів на початок операційного дня (без урахуванням сум, що надходили на поточний рахунок клієнта протягом операційного дня).

 

2. Врегулювання окремих технічних нюансів здійснення операцій з іноземною валютою.

 

Зокрема уточнено, що:

тимчасова заборона на купівлю іноземної валюти за гривні на міжбанківському ринку з метою дострокового погашення резидентами кредитів (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами поширюється на випадки дострокового виконання резидентом-позичальником зобов’язань як за основною сумою кредиту/позики, так і за іншими платежами, установленими договором кредитування (позики, фінансової допомоги) – резиденти мають право проводити такі операції виключно за рахунок власних (не куплених, не залучених у формі кредиту, позики) коштів в іноземній валюті;

під час застосування процедури попереднього обліку коштів у процесі виконання клієнтських заявок на купівлю іноземної валюти в разі зміни курсу іноземної валюти в день здійснення операції уповноваженим банкам дозволяється додатково зараховувати кошти в гривнях на рахунок 2900 (на якому обліковуються кошти, що перераховуються клієнтами з метою купівлі іноземної валюти) в сумі, що не вистачає для виконання клієнтських заявок;

банки мають відмовляти клієнтам у кредитуванні (авансуванні) в іноземній валюті, якщо такі кошти залучаються для оплати зобов’язань клієнта в іноземній валюті з метою уникнення виконання вимоги стосовно попереднього обліку коштів під час купівлі іноземної валюти;

процедура попереднього обліку коштів у процесі виконання клієнтських заявок на купівлю іноземної валюти не поширюється на операції з купівлі іноземної валюти з метою сплати процентів за кредитними договорами в іноземній валюті.

 

3. Запровадження окремих додаткових регулюючих заходів на валютному ринку.

 

Зокрема встановлюється, що банки можуть здійснювати операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку України виключно на умовах "тод", "том" або "спот". Операції без поставки валют забороняються.

 

4. Підвищення відповідальності банків за порушення вимог валютного законодавства.

 

Зокрема в разі виявлення в діяльності банку операцій, що призводять до дестабілізації міжбанківського валютного ринку, може бути обмежена його робота в Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України.

 

5. Додаткові заходи щодо захисту національної грошової одиниці та нівелювання підвищеного емоційного фонду на ринку.

 

Зокрема банкам надано право достроково повертати вклади, залучені в іноземній валюті за всіма типами договорів, у національній валюті за курсом купівлі іноземної валюти уповноваженого банку на день проведення операції.

 

Також банки зобов’язано:

проводити роз’яснювальну роботу зі своїми клієнтами з метою недопущення дострокового зняття коштів, а також активно проводити стимулюючу роботу із залучення готівки на депозити та пролонгації депозитних договорів;

здійснювати видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати банків у межах до 15 000 (п’ятнадцяти тисяч) гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України та не допускати обмежень щодо переказу коштів в іноземній валюті, що належать клієнтам, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України.

 

Постанова № 104 набирає чинності 28 лютого 2014 року і діє до прийняття Національним банком України окремого рішення, крім заходів, які перелічені в пункті 5 цього прес-релізу, дія яких втратить чинність 28 березня 2014 року.

 

Раздел:

Нашли ошибку? Выделите мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Мебель в Харькове                          Матрасы в Харькове                          Sexshop. Суперподарки                          Антиквариат. Золото.                          cybergroup.com.ua                                                   Реклама на сайте АТН в бегущей строке. 40грн/слово в МЕСЯЦ!!! тел.(057) 7140-180, (057) 7667-180, (057) 7665-400
Вы хотите сообщить об ошибке в следующем тексте:
Также Вы можете оставить комментарий к ошибке.