Колишньому правоохоронцю з Харківщини, який разом із братом навів ракету на село Гроза, інкримінують ще й перехід на бік ворога

Автор Галина Шподарева

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому українському правоохоронцю, який під час окупації Куп’янська активно допомагав загарбникам. 5 жовтня 2023 року зловмисник разом із братом навели російський «Іскандер» на кафе у селі Гроза на Харківщині, внаслідок чого загинули 59 людей.  

Про це повідомив речник Територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка.

Після початку російського повномасштабного вторгнення фігурант почав прислужувати росіянам та виконувати їхні вказівки. Новим місцем роботи для зрадника стала окупаційна патрульна служба. Разом з військовими рф він чергував на блокпостах, виписував штрафи місцевим мешканцям, та навіть вилучав у них автомобілі. Причому вилучений транспорт зрадник передавав російським силовикам.

Колишньому правоохоронцю з Харківщини, який разом із братом навів ракету на село Гроза, інкримінують ще й перехід на бік ворога 7

За свою роботу отримував по 45 тисяч російських рублів щомісяця. Під час звільнення Куп’янська втік до підконтрольної росіянами території. Колишній правоохоронець заочно підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Зрадником був і рідний брат підозрюваного, кримінальне провадження відносно нього, за фактом державної зради, працівники ДБР скерували до суду у листопаді 2022. СБУ оприлюднила імена зрадників: 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон.

У жовтні 2023 року обоє зрадників навели ракету по кафе у селищі Гроза, в наслідок чого загинули десятки мирних мешканців. Тоді СБУ також порушила проти них кримінальне провадження за цим фактом.

Братам за державну зраду загрожує довічне позбавлення волі.

Колишньому правоохоронцю з Харківщини, який разом із братом навів ракету на село Гроза, інкримінують ще й перехід на бік ворога 13

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше