На Харківщині вирощуватимуть французькі овочі

Автор yelyzaveta

Аграрії Харківщини отримають безплатне насіння від французької компанії: на потреби фермерів передали 35 тонн насіння овочевих культур. Зерно можуть отримати усі охочі аграрії регіону безоплатно.

Про це повідомили в ХОВА.

Реалізувати це вдалося в межах меморандуму про співпрацю та передачу насіння, який було укладено між Департаментом агропромислового розвитку Харківської ОВА, Асоціацією SAFE та обласною організацією роботодавців у сфері агропромислового розвитку. В укладанні документа сприяв Комітет медичної допомоги в Закарпатті.

Євген Іванов, заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації

Ми продовжуємо плідну роботу на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва, аби допомагати аграріям області. Значна кількість підприємств постраждала внаслідок дій окупантів. Тому це зерно дасть змогу заощадити хоча б на посівному матеріалі.

На Харківщині вирощуватимуть французькі овочі 7

Наразі 12 господарств області, які займаються постійним вирощуванням овочів відкритого ґрунту, надіслали запит на отримання гуманітарного насіння. Крім того, в межах меморандуму безплатний посівний матеріал можуть отримати і приватні домоволодіння.

Іван Глянь, голова правління Харківської обласної організації роботодавців у сфері агропромислового розвитку

Переконаний, що кількість запитів на отримання насіння буде рости. Це дуже хороша ініціатива, адже з часом насіння втрачає якість та репродуктивний потенціал. А це зерно – свіже, молоде і має перспективу хорошої врожайності.

Також було укладено ще один меморандум про партнерство та співпрацю між Харківською обласною організацією роботодавців у сфері агропромислового розвитку та Інститутом овочівництва і баштанництва НААН. Установа надаватиме методичні та практичні рекомендації фермерам регіону щодо догляду та зрощування рослин.

Олександр Куц, директор Інституту овочівництва і баштанництва НААН

Ці сорти французького насіння якісні, не протруєні, можуть зберігатися по декілька років і не втратять своїх властивостей. Крім того, тут багато сортів тих чи інших овочів, яким може знадобитися особливий нагляд, враховуючи ґрунт та погодні умови.

За попередніми підрахунками, насіння овочевих культур має вистачити на засів близько 8 тисяч гектарів.

На Харківщині вирощуватимуть французькі овочі 9

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше