Чоловік пані Ольги — військовий. Свій бізнес жінка заснувала, щоб у військовослужбовців з’явилася можливість гідно зберігати свої відзнаки. У «Майстерні гідної пам’яті» виготовляють вітрини та альбоми для військових нагород.
Ольга Степних, підприємиця «Zaytcev Wood – Майстерня гідної пам’яті»
І у чоловіка поступово почали з’являтися нагороди і я йому кажу: «Слухай, давай щось зробимо, кудись їх покладемо, щоб це виглядало якось гідно і зберігалося так, щоб і покоління наше теж могло взяти, де, наприклад, там через 20-30 років, показати своїм нащадкам». І це не просто там якісь нагороди, це нагороди дійсно зароблені тобою.
У час повномасштабної війни малий та середній бізнес переживає не найкращі часи. За словами пані Ольги, бракувало грошей на закупівлю обладнання – наразі отримала грант від Державної служби зайнятості.
Ольга Степних, підприємиця «Zaytcev Wood – Майстерня гідної пам’яті»
Я як дружина військового йшла по гранту, ми отримали на суму 500 000 грант. Саме в бізнес-плані прописано чітко, на що ми мали використати ці кошти. Ми їх використали належним чином і за умовами гранту ми за пів року мали взяти двох людей офіційно. Ось наприкінці грудня ми вже з чоловіком взяли дві дівчини, які працюють у нас офіційно.
Крім коштів на розвиток бізнесу Харківський обласна служба зайнятості пропонує людям перевчитися у центрі профтехосвіти – щоб отримати спеціальність, що має попит на ринку праці. За словами представників громадських організацій, брак робітників відчуває як державний, так і приватний сектор
Оксана Камінська, представниця ГО «Розвиток бізнес-сектору України»
Зараз бізнес надихає всіх, тому що мало того, що люди втримують свою справу на плаву, а ще й можуть розвивати справу. Єдине, що треба допомагати з кадрами, бо насправді це сьогодні велика проблема. І червоною лінією проходить ця тема на всіх обговореннях, на всіх форумах, тобто питання кадрів.
Про виклики на ринку праці під час повномасштабної війни та навчання спеціалістів для потреб бізнесу йшлось під час регіонального форуму в Харкові. За даними Харківської обласної служби зайнятості, на одну вакансію припадає один безробітний. І часто кваліфікація безробітного не відповідає вимогам роботодавця. Особливо бракує представників робітничих спеціальностей, лікарів різних профілів, інженерів та юристів
Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості
У нас сьогодні тенденція конкуренції роботодавців за відповідно своїх працівників. Державні установи не можуть втримати, тому що йдуть до приватних установ. І починається боротьба. Які наші дії в умовах цієї боротьби? За працівників і кваліфікованих працівників. З одного боку, дійсно ми будемо робити все, щоб забезпечувати постійне навчання. Ми відійшли від принципу одна освіта на все життя.
У Харківських центрах профтехосвіти нині можна безплатно перевчитися на більше як півтори сотні спеціальностей. Йдеться про ті, що потребує малий та середній бізнес регіону.
Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”