У Харківській ОВА повідомили про наслідки витоку палива на нафтобазі

Автор Галина Шподарева

У результаті ударів окупантів по резервуарах підприємства у Немишлянському районі стався виток нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів. 

Про це повідомили в Харківській ОВА.

Як запевняють в обласній військовій адміністрації, всі профільні служби працюють над ліквідацією наслідків.

Фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області в негайному порядку відібрали проби води на 9 об’єктах міста Харкова та області, а саме в річці Уди.

У Харківській ОВА повідомили про наслідки витоку палива на нафтобазі 7

Зразки передали для проведення експрес-тестування до Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» з метою визначення рівня забрудненості та наявності шкідливих речовин. 

Водночас, розроблено алгоритм дій щодо перешкоджання просуванню шкідливих речовин по річці Уди, що впадає у річку Сіверський Донець.

У Харківській ОВА повідомили про наслідки витоку палива на нафтобазі 9

Визначено місце на руслі річки Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту.

Ухвалено рішення про посилення перевірок та заходів контролю на місцях зберігання, транспортування і реалізації нафтопродуктів та інших небезпечних обʼєктів на території Харківської області. 

За даними Харківської ОВА, за результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою.

У Харківській ОВА повідомили про наслідки витоку палива на нафтобазі 11

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше