У Харкові зростає потреба в реабілітаційних послугах: у лікарнях відкривають нові відділення

Автор Галина Шподарева

Це – підвісна терапія, зараз ми піднімемо пацієнта і буде розвантаження хребта і витягування.

У відділенні фізичної реабілітаційної медицини тринадцятої міської Харківської лікарні допомагають людям із патологічними вадами нервової системи.

Олена Гладкова, завідувачка відділення фізичної реабілітаційної медицини

У нас лікуються люди після гострих порушень мозкового кровообігу з геміпарезами. Це люди після травм хребта, з парезами кінцівок. У нас лікуються люди після дегенеративних змін центральної нервової системи.

З початку грудня відділення працює у тестовому режимі. У лікарні готові з наступного року укласти контракт із Національної службою охорони здоров’я для надання реабілітаційних послуг.

Алла Бобейко, директорка Харківської міської клінічної лікарні № 13

Обладнання, яке ви зараз побачите, ми придбали за власні кошти лікарні, частково кошти НСЗУ, допомогли благодійники і, на велику честь, ми отримали від Міністерства охорони здоров’я. Однак для відкриття пакета ми чекаємо і сподіваємося, що до нового року ми отримаємо ще обладнання з Міністерства охорони здоров’я.

Попри брак кадрів лікарні вдалось зібрати команду фахівців, що дозволяє надавати якісні реабілітаційні послуги. Їх потребують не лише люди з захворюваннями. Реабілітація потрібна пораненим та травмованим внаслідок російських обстрілів.

Ігор Кулик, директор Харківського міського департаменту охорони здоров’я

Враховуючи те, що Харків прифронтове місто – пацієнтів стає все більше і більше. Але у нас ще є пацієнти постінсультні, котрі отримали ті чи інші травми побутові. Тому ми повинні надавати ту індивідуальну професійну допомогу нашим пацієнтам для того, щоб пацієнти цю реабілітацію якомога швидше проходили і відновлювалися якомога швидше до активного буденного життя.

Нині у відділенні, розрахованому на двадцять пацієнтів, проходять реабілітацію чотирнадцять людей. Водночас триває робота з відкриття подібних відділень в інших семи кластерних, тобто багатопрофільних харківських лікарнях.

Світлана Горбунова-Рубан, заст. Харківського міського голови

Велика потреба в приміщенні. На жаль, збудувати щось заново ми зараз не можемо. Тому ми вишукуємо приміщення. Потіснили терапію, потіснили кафедру, поставили просто у коридорі ті форми, які можливо. Тобто ці два моменти найбільш болючі – це фахівці і приміщення.

За словами медиків, їхні вміння та необхідне обладнання – це третина успіху в реабілітації. Решта залежить від бажання та мотивації людини. І тут пишаються кожним успіхом своїх пацієнтів.

Жіночка вже може почистити картоплю самостійно – це ж гарно.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”