У Харкові зруйнована практично вся критична енергетична інфраструктура – Терехов

Автор Галина Шподарева

Щоб відбудувати все те, що зруйнувала росія у Харкові, потрібно вже більше ніж 10 мільярдів доларів. І кожного дня ця сума збільшується. Сьогодні у місті зруйнована практично вся критична енергетична інфраструктура, приватна теж розтрощена. Понад 150 000 харків’ян залишаються без житла.

Про це мер Харкова Ігор Терехов повідомив в інтерв’ю виданню LIGA.net.

За словами Терехова, росія почала бити по місту новими боєприпасами – вони проходять відстань до 90 км. За останній тиждень таких ударів було вже два. Б’ють росіяни і ракетами С-300, які найчастіше запускають з Бєлгородської області.

22 березня росія зруйнувала всі трансформаторні підстанції в Харкові, пошкодила ТЕЦ. У Харкові був блекаут.

«Відновити ці потужності швидко неможливо. Вони працюють, але повністю не відновлені. Нам вдалося разом з енергетиками зробити диво. Вже ввечері наступного дня почало з’являтися світло у житлових будинках. На жаль, не вистачає напруги. Довелось достроково завершити опалювальний сезон, щоб зекономити. Введені графіки відключення світла – погодинні. Ми вирішили не освітлювати вулиці», – розповів Терехов.

За словами Терехова, обіцяти, що потужності будуть відновлені в конкретний термін, не можна.

«Сьогодні у Харкові зруйнована практично вся критична енергетична інфраструктура, приватна теж розтрощена. Росія хоче нас залякати, але це неможливо. За два роки ми бачили різні рівні загроз, починаючи з ДРГ у самому Харкові. Були часи, коли з практично двохмільйонного міста залишалося 300 000», – розповів Терехов.

На Харківщині триває евакуація з районів області, де йдуть бойові дії. Жителі цих районів їдуть до Харкова. Наразі у місті – 1,3 млн мешканців.

«Поки ні ми, ні військові не бачимо приводів для евакуації з Харкова. Це частина російських ІПСО, щоб залякати і змусити нервувати містян», – зазначив Терехов.

📸 Фото: Олексій Гуслєв

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше