85 днів в катівні: історія мешканця Балаклії

Автор Марина Ніколаєва

До катівні мешканець Балаклеї потрапив наприкінці травня.

З його слів, 30 травня до його будинку підійшло двоє окупантів, які після перевірки документів вдягли йому мішок на голову, вивезли в поле, та почали погрожувати вбивством, якщо він не розповість «де мешкають АТОвці». Залякувати Олександра вони намагались по різному – засипали землею, стріляли в повітря, тримали ніж біля горла. Не дивлячись на все це, ніякої інформації він їм не надав, за що вони повезли його в «місце, де вміють допитувати».

Олександра кинули до камери, де знаходилось ще 6 людей – усі місцеві мешканці, які теж були спіймані росіянами – колишні військовослужбовці, підприємці, учасники АТО.

На 45-й день ув’язнення його вперше повели на допит – представники рф в масках, розпитуючи про знаходження військовослужбовців та АТОвців в Балаклії, катували Олександра електрострумом – проводу були прикріплені до його великих пальців та долонь. Ніяких відповідей вони від нього не почули, тому відпустили з допиту, а ще через 40 днів – відпустили додому, погрожуючи що «вони його не забули». Олександр виїхав через територію рф до Латвії, де зараз і перебуває.

Українські слідчі знайшли його через телеграм. В листопаді через телеграм-канал «Воєнні злочини в Харківській області» цей чоловік, який й розповів цю історію.

Завдяки нашому телеграм-каналу ми отримали цінні свідчення, які неодмінно будуть використані у майбутніх судах проти країни-агресора та її представників. Якщо ви під час окупації були свідком воєнних злочинів, або навіть бачили обличчя ворогів – переходьте за посиланням, можливо ви впізнаєте когось з них, або зможете надати іншу інформацію Слідчому управлінню, – повідомив начальник слідчого управління ГУ НП в Харківській обл. Сергій Болвінов, – Саме завдяки Вашим свідченням росіяни отримають заслужене покарання. Це лише один з прикладів отримання даних з телеграм-каналу від свідків. Працюємо, додав він

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше