АЗС почали укладати перші угоди з поставок палива за нерегульованими цінами: відома ціна дрібних гуртових закупівель

Motorists queue in their cars at a petrol station in the Ukrainian capital of Kyiv, on May 2, 2022. - Long queues have formed for petrol in Kyiv as a shortage bites the city amid Russian invasion. (Photo by Sergei SUPINSKY / AFP) (Photo by SERGEI SUPINSKY/AFP via Getty Images)

Мережі автозаправних станцій почали укладати перші угоди щодо постачання палива, ціна якого більше не обмежуються державним регулюванням. Одна з таких пропозицій дистриб’ютора про постачання палива дрібним оптом є у розпорядженні ZN.UA і дає уявлення про рівень цін, які можна очікувати на АЗС Socar, WOG, Shell, Parallel й Нєфтек.

Як випливає з документа, навіть якщо брати за орієнтир ціни даного дрібного опту, то вони перевищать останні роздрібні ціни, коли держава намагалася впливати на процес ціноутворення через регулювання на 50% і більше.

Зокрема, дистриб’ютор береться постачати паливо на АЗС за такими цінами:

Нагадаємо, станом на 17 травня,  максимальна ціна на “звичайний” бензин для його продажу через мережу АЗС (з урахуванням граничних торгових націнок) не повинна була перевищувати 39,86 грн/літр, на “звичайне” дизпальне – 42,31 грн/літр.

Постановою Кабміну було передбачено максимальну роздрібну націнку у розмірі 6,5 гривень на бензин та 7 гривень дизельне паливо.

Водночас преміальні марки пального можна було реалізовувати з 5%-ою надбавкою: бензин А-95 – 41,85 грн/л, дизпальне – за 44,42 грн/л.

Увечері, 17 травня, в Україні призупинили державне регулювання цін на пальне, щоб уникнути дефіциту в умовах війни. Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, цінове регулювання вирішили скасувати після консультацій з операторами ринку, щоб вони могли наситити ринок необхідним ресурсом.

Якщо оператори зловживатимуть становищем, проти них будуть застосовувати санкції.

«Моніторитимемо ситуацію щодобово», – підкреслила Свириденко.

Як писала ZN.UA, пожвавлення ринку палива очікувалося до кінця травня, а для повного подолання дефіциту експерти давали до двох місяців. Про це в коментарі ZN.UA щодо ситуації на ринку пального в Україні розповідав директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Водночас 17 травня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася онлайн-зустріч із представниками паливного бізнесу щодо забезпечення внутрішнього ринку пальним. За підсумками наради учасники ринку надали Уряду певні поради, суть яких в Кабміні вирішили не розкривати. Але пообіцяли, що їх обговорять з членами уряду.

Власне, за кілька годин після наради й з’явилося рішення про скасування регулювання цін.

Похожие новости

Через обстріли енергетичної інфраструктури в Харкові зростає попит на бензин

Дизпаливо і бензин для ЗСУ буде кольоровим: захист від розкрадання

Високі ціни у низці російських регіонів спровокували зникнення бензину взагалі

Ми використовуємо cookies! Читати більше