Наказав зняти лопоті з гелікоптерів, щоб ЗСУ не змогли скористуватися технікою

Автор Ксенія Кайдалова


Наказав зняти лопоті з гелікоптерів, щоб ними не скористалися українські військові — експрезиденту АТ «Мотор Січ» повідомлено про нову підозру

За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора здійснюється досудове розслідування стосовно експрезидента АТ «Мотор Січ», який підозрюється у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.

В ході розслідування встановлено, що на початку повномасштабної війни, у квітні 2022 року, коли українські військові звернулися щодо оплатної передачі в користування гелікоптерів, експрезидент надавав вказівки співробітникам підприємства приховати документи на гелікоптери.

Це робилося для того, щоб пілоти не могли сісти за штурвал гелікоптера без спеціальних формулярів.

Щобільше, він наказав розукомплектувати техніку: зняти лопоті з гелікоптерів та заховати їх.

Наразі експрезиденту АТ «Мотор Січ» повідомлено про нову підозру — у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ст. 114-1 КК України).

Також встановлено, що начальник Департаменту зовнішньоекономічної діяльності АТ «Мотор Січ» розробив схему постачання запчастин до авіаційних двигунів зі Сніжнянського машинобудівного заводу, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, на АТ «Мотор Січ».

Для обходу встановлених обмежень АТ «Мотор Січ» опосередковано через закордонні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва АТ «Мотор Січ».

Таким чином він сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь грошові кошти – так звані «податки» та «митні платежі».

Йому повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258‑3 КК України).

Досудове розслідування — СБУ.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше