СБУ викрила полковника фсб: катував людей під час окупації Харківщини

Автор Геннадій Семенов

Служба безпеки встановила особу співробітника фсб рф, який причетний до воєнних злочинів проти цивільного населення у період окупації Харківщини.

Мова йде про полковника Максима Живило – співробітника 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби центрального апарату фсб, повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

СБУ викрила полковника фсб: катував людей під час окупації Харківщини 7

На початку повномасштабного вторгнення росії його призначили старшим групи, яка займалась придушенням руху опору на тимчасово окупованій частині території регіону.

Перебуваючи у захопленому на той час Чугуївському районі, підрозділ фсб під керівництвом фігуранта вистежував та викрадав українських патріотів.

Задокументовано, що у квітні 2022 року рашисти прямо посеред вулиці схопили місцевого жителя, а потім зв’язали його та відвезли до російської катівні.

Там чоловіка жорстоко били, застосовували до нього електричний струм, проколювали губи, ясна та спилювали зуби.

При цьому Живило особисто брав участь у катуваннях.

СБУ викрила полковника фсб: катував людей під час окупації Харківщини 9

У такий спосіб посадовець російської спецслужби намагався змусити потерпілого співпрацювати з агресором.

Чоловіка незаконно утримували 86 діб. Потерпілому вдалось втекти від катів.

Він переплив річку та дістався території, підконтрольній Україні, повідомляє речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Також, за інформацією СБУ, Живило повністю контролював перевезення вантажів через окупаційні блокпости у напрямку росії й письмово погоджував такі «рейси».

СБУ викрила полковника фсб: катував людей під час окупації Харківщини 11

Таким чином за його «підписом» загарбники вивезли до рф понад 20 фур з награбованим майном місцевих жителів. Здебільшого це були викрадені автомобілі преміум класу, катери, квадроцикли та сільгосптехніка.

З кожної вантажівки мародери сплачували посадовцю фсб «данину» у вигляді різних сум готівки. «Такса» залежала від типу і кількості награбованого вантажу.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили Живилу про заочну підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”