Встановлено особу воєнного злочинця рф, який катував жителів Харківщини

Автор Геннадій Семенов

Співробітники СБУ встановили особу чергового російського воєнного злочинця, який бив та катував цивільних громадян під час окупації частини Харківської області.

Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Воєнним злочинцем виявився 36-річний Максим Янголенко з Воронезької області, старший прапорщик зс рф, командир взводу 252-го гвардійського мотострілкового полку 90-ї гвардійської танкової дивізії (в/ч 91711).

Цей російський військовий входив до складу загарбницьких угруповань, що окупували Ізюмський район Харківщини у 2022 році.

Задокументовано факти, коли цей окупант особисто брав участь у каральних акціях та незаконних обшуках за місцем проживання ізюмчан, застосовуючи до них фізичне та психологічне насилля.

Так, на початку травня 2022 року російський військовий разом з вісьмома своїми підлеглими вночі увірвався до помешкання місцевого жителя в Ізюмі, вибивши калитку до подвір’я. Янголенко вимагав від чоловіка зізнатися у нібито коригуванні вогню української армії або «здати» тих, хто це робить.

Не отримавши бажаної інформації російський прапорщик почав бити українця прикладом автомата з такою силою, що на зброї пересмикнувся затвор. Після цього він імітував страту потерпілого, здійснюючи постріли з автомата біля його голови.

Наступного дня російський воєнний злочинець знов увірвався зі своїми підлеглими до оселі цього ізюмчанина та жорстоко побив його пістолетом по голові та ногами у живіт. Після цього злочинці незаконно обшукали маєток чоловіка та пограбували його.

Як повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, заочно повідомлено про підозру російському військовому за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Оскільки він переховується від правосуддя, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Встановлено особу воєнного злочинця рф, який катував жителів Харківщини 7

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше