Сокращаться ВУЗы будут не за счет лишения их лицензии, а за счет укрупнения и объединения тех учебных заведений, которые не смогут существовать самостоятельно в условиях жесткой конкуренции на рынке. Сообщил сегодня на пресс-конференции министр образования Сергей Квит. Кроме того, ВУЗы, не дающие качественного уровня образования, смогут рассчитывать в большей степени на заполнение мест за счет контрактников.
«У нас є велика кількість навчальних закладів відверто сумнівного характеру. І вони є державними, тобто вони засновані державою. І якщо у нас є наприклад напрями підготовки наприклад економічні, або юридичні, або будь які інші напрями підготовки, які представлені в найкращих університетах, а в нас є щонайменше 4-5 незалежних рейтингів, які є хорошими, які можуть нам показати, які університети є найкращими і найгіршими. І ці напрями представлені в великій кількості навчальних закладів. То за тих умов, що держава не має коштів на підтримку державного замовлення всіх своїх університетів, відповідно ми будемо надавати пріоритет тим університетам, де ці напрями представлені найкраще. Тобто направляти туди на навчання тих наших абітурієнтів, які не можуть заплатити самі за навчання», – отметил министр.
Однако распределение государственного заказа не будет проводиться в ручном режиме. Эту функцию возьмут на себя конкурсные комиссии, сформированные из специалистов, способных адекватно оценить уровень образования в тех или иных ВУЗах. Они же будут рекомендовать министру увеличить или уменьшить госзаказ в учебных заведениях.
Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”