Міністерство закордонних справ України має інформацію, що під завалами в Туреччині можуть бути 5 українців.
Загалом станом на 12:00 9 лютого дипломати вже розшукали 103 українців. Інші 22 громадяни не виходять на зв’язок. це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, пише Громадське.
Відомо, що одна громадянка України була госпіталізована, загроз її життю немає.
Також МЗС має інформацію про можливе перебування 5 українців під завалами. Міністерство та посольство України в Туреччині активно взаємодіють із турецькою владою для їхнього порятунку.
Українські консули також вирушили до зони стихійного лиха на півдні Туреччини для допомоги українцям. Зокрема, вони везуть теплий одяг, предмети першої потреби, ліки. На місці дипломати координуватимуть пошуки зниклих громадян, надання медичної допомоги постраждалим та організацію евакуації.
Окрім того, з-поміж іноземних груп допомоги на місці завалів у Туреччині працюють українські рятувальники. Як повідомили у ДСНС, у ніч на 9 лютого вони розгорнули наметове містечко в районі Доанкой міста Антакья провінції Хатай. За результатами брифінгу з координаційним штабом визначено зону проведення аварійно-рятувальних робіт.
Зранку 6 лютого в Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,9. Він був відчутний на Кіпрі, у Лівані та Сирії. Після основного землетрусу сталося декілька афтершоків. Відлуння цього землетрусу зафіксували навіть системи АЕС України.
Станом на ранок 9 лютого у Туреччині повідомили про 12 873 підтверджені жертви землетрусу, у Сирії — 2902. Рятувальні групи, куди входять й іноземні фахівці, продовжують свою роботу цілодобово.
Землетруси такого масштабу трапляються рідко, у середньому в будь-якій точці світу їх відбувається менш ніж п’ять на рік. За останні 25 років у Туреччині сталося сім землетрусів магнітудою 7,0 або більше.
Україна для допомоги вислала до Туреччини групу рятувальників ДСНС. Там вони працюватимуть попередньо 10 днів.
Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”