У Туреччині розробили нові боєприпаси для ударних БПЛА. ФОТО

Автор Марина Ніколаєва

Фахівці оборонпрому Туреччини розширюють спектр боєприпасів, які застосовуються в безпілотній авіації.

Заступник гендиректора компанії Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) у сфері БПЛА Омер Йилдиз повідомив агентству «Анадолу» про те, що до сьогодні з конвеєрів підприємства зійшло 36 одиниць безпілотників Anka, загальний наліт яких перевищив 120 тисяч годин.

За його словами, ударні БПЛА турецького виробництва мають високий попит за кордоном. У рамках оборонного контракту з Тунісом, в цю країну найближчим часом буде поставлено два останніх БПЛА Anka. Безпілотні апарати Anka для потреб Казахстану будуть надіслані 20 червня.

«Заявка з тендеру на постачання БПЛА для потреб ЗС Малайзії перебуває на стадії розгляду. Заявка розглядається вже понад 1,5 роки. У тендері спочатку брали участь 12 компаній, лишилися дві. Думаю, що наші шанси великі. Рішення буде оголошено у серпні, сподіваємось, що на користь безпілотників Anka», – сказав він.

Йилдиз нагадав, що Anka має максимальну злітну масу 1700 кг. БПЛА злітає автоматично, шасі складаються. Дрон, серед інших, оснащений системами захисту від обмороження та ударів блискавки.

За словами Йилдиза, безпілотники Anka та Aksungur виробництва TUSAŞ можуть виявляти міни в морі за допомогою радару SAR.

Незабаром з БПЛА можна буде скидати Sonobuoy – пристрій, який скидається в океан і використовується для збору акустичних даних, у тому числі по підводних човнах.

Йилдиз зазначив, що спеціально для БПЛА Anka поряд із вже застосовуваними міні-ракетами MAM-L і MAM-C, розроблений більш важкий боєприпас Kuzgun. «Розроблений TÜBİTAK SAGE боєприпас Kuzgun з реактивним двигуном важчий за інші — важить до 100 кг. Він може нести боєголовок від 60 до 90 кг. Має твердопаливну рухову установку, долає набагато більші відстані. До кінця місяця БПЛА Anka буде оснащено Kuzgun», – сказав він.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”