Від чого залежить ціна цегли?®

Автор Галина Шподарева

Вартість цегли залежить від низки факторів. Наприклад, місцезнаходження заводу та наявність поблизу кар’єрів для видобутку сировини. Чим далі виробництво від родовищ глини, піску та крейди, тим вищими будуть ціни на цеглу.


На вартість також впливає склад та технологія виробництва, марка міцності, розміри, виробник.

Відмінності за технологією виробництва
Виділяють кілька видів цегли, процес виготовлення кожної з них суттєво відрізняється.

  • Рядова. Класична цегла, яка століттями застосовується в будівництві. Виготовляється шляхом запікання сировини за температури понад 1000 ⁰С.
  • Лицьова/облицювальна. Технологія відрізняється від виробництва рядової цегли. Є також варіанти нестандартних форм, що дозволяє створювати округлі поверхні.
  • Клінкерна. Температура випалу – 1200 ⁰С, завдяки якій збільшуються показники міцності, морозостійкості, вологопоглинання та термін експлуатації.
  • Силікатна. Класичний і найдешевший варіант цегли. На виготовлення однієї партії витрачається не більше 18 годин, у той час, як для виготовлення такого ж об’єму керамічної цегли потрібно 5-6 днів.
  • Вогнетривка/шамотна. Виготовляється при температурі вище 1200 ⁰С, що дозволяє витримувати нагрівання до 1730 ⁰С при експлуатації.
  • Ручного формування. Один з найдорожчих матеріалів, тому що кожна цегла виробляється вручну за спеціальною технологією.

Через відмінності виробництва та складу матеріалу змінюється марка міцності цегли. Наприклад:

Вид цеглиМарка міцності
Рядова75-250
Клінкерна150-450
Кислотостійка500

Чим вища міцність, тим довшим є термін експлуатації цегляної споруди.

Склад, структура та габарити
Основні компоненти для виробництва цегли — глина, кварц і вапняна крейда, які поєднуються в певній пропорції. Для виробництва рядової цегли використовується лише глина. Силікатну – роблять із піску та крейди у пропорції 9:1.

Для виготовлення шамотної цегли до складу додають ще графіт, кокс, зерна піску, тому за ціною вона дорожча.

За структурою цегла ділиться на:

  • Повнотілу. Монолітний виріб одинарного, полуторного чи подвійного розміру з допустимою пустотністю 6-13 %.
  • Пустотілу. У структурі матеріалу є порожнини, обсяг яких може становити до 45% від загальної маси цегли. Найчастіше буває подвійною та полуторною, а ось розміри одинарного та ½ каменю використовуються рідше.


Якщо говорити про розміри каменю, то тут є певні стандарти. Відповідно до норм цегла буває:

Одинарна250х120х65 мм
Полуторна250х120х88 мм
Половинка250х60х65 мм
Подвійна250х120х138 мм
Євро250х90х65 мм

Рідше зустрічається британська — 215х102, 5х65 мм.

Виробник
На українському ринку добре зарекомендували себе торгові марки Керамейя, Євротон, СБК, Біла Церква. Вироби цих виробників характеризуються як високою якістю, так і доступною ціною.

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше