«Нам чужого не треба»: харківські танкісти повертають окупантам їхні ж снаряди

Автор Галина Шподарева

Для харківського інституту танкових військ напад росії не став несподіванкою. Ще напередодні вторгнення на базі вишу створили зведені підрозділи, які увійшли до складу сил оборони Харкова. Тож харківські танкісти воюють з першого дня – спочатку боронили Харків, потім брали участь в деокупації регіону, сьогодні – стримують спроби окупантів прорвати оборону.

Олександр Серпухов, начальник військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»

В Циркунах були курсанти 4 та 5 курсів, тільки старші, ті, хто спроможні вже оцінити ситуацію. 1 і 2 курси – вони дітлахі, вони залишилися на місці постійної дислокації, виконували задачі по обороні пункту на базі інституту.

Головна задача, кажуть танкісти, підготовка досвідчених офіцерських кадрів.

Олександр Серпухов, начальник військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»

Рівень командира, його спроможність правильно організовувати бій, приймати рішення, поводитися нестандартно, не за класикою, а відповідно ситуації, приймати рішення і одержувати перемогу – це мистецтво і офіцера треба готувати. Його за одні ніч не підготуєш, це тривалий процес – як його професіоналізації так і його морального стану.

Мотивація особового складу у поєднанні з відповідним оснащенням підрозділів мають стати запорукою перемоги, впевнені військові.

Олександр Серпухов, начальник військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»

Всі ці новітні технології, які висунули на перший план форми і методи ведення бойових дій, з використанням і коптерів, і планшетів… Дуже багато чого змінилося. І ця допомога у вигляді планшетів – це дуже сильно. Практика показує, що кожен командир екіпажу повинен мати такий планшет. Це і мапа, і переміщенні, і вогневі позиції, і коригування вогню. Все це виконується, але треба його мати.

«Нам чужого не треба»: харківські танкісти повертають окупантам їхні ж снаряди 5

Тому сьогодні волонтери привезли танкістам технічну допомогу, яка дозволить більш ефективно нищити ворога. Одна з позицій, яку просили військові – ударостійкі планшети.

Антон Бречко, волонтер United Invest Team

Вони швидкі, вони себе добре зарекомендували, ми привезли 45 штук, щоб вони були з запасом. Ми привезли генератор, привезли Старлінки, тепловізори. Все це обладнання допоможе у коригуванні вогю і щоб з іншими підрозділами була максимальна взаємодія.

Леонід Кураш, командир 2-ї танкової роти військового інституту танкових військ

Танк може працювати з закритих позицій, так і прямим наведенням. Щоб працювати з закритих позицій, нам потрібні старлінки, планшети для коригування нас на полі бою.

Не аби яку допомогу українським військовим надали й самі окупанти, які, відступаючи, кидали техніку та боєприпаси.

Олександр Серпухов, начальник військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»

Ось ця машина вже має не свою рідну танкову пушку. Вона стільки настріляла, накидала подарунків оркам, що в неї такий вже був ізнос каналу ствола, що ми взяли трофейну техніку, зняли там трубу і поміняли. І саме з цієї труби зараз кидаємо туди подарунки, повертаємо.

Леонід Кураш, командир 2-ї танкової роти військового інституту танкових військ

Вона, можливо, стріляла разів 10. А тепер вона в нас ще попрацює і дуже добре.

Рашистський 125-міліметровий уламково-фугасний снаряд, теж трофей, повернеться до своїх власників.

Леонід Кураш, командир 2-ї танкової роти військового інституту танкових військ

Орковський ящик і орковський снаряд, їхня упаковка. Все що ми збираємо – віддаєм в зворотньому напрямку. Нехай їм щастить. Після того, як противник відійшов при деокупації – вони це добро залишили для нас. Маєм чим працювати та повертати в їхню країну.

До відправки так званих подарунків окупантам долучаються й волонтери, які прикрасили снаряд наліпкою із назвою своєї організації, передаючи таким чином палке привітання загарбникам.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше