Понад 800 тисяч гривень: прокуратура вимагає повернути нерухомість

Автор Ксенія Кайдалова

Немишлянською окружною прокуратурою м. Харкова до суду подано позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до фізичної особи про скасування рішень щодо державної реєстрації прав та їх обтяжень, витребування майна. 

Встановлено, що в 2016 році державним реєстратором за жінкою зареєстровано право власності на нежитлове приміщення, розташоване по вул. Мироносицькій, яке перебувало у власності Харківської міської територіальної громади. Загальна площа нерухомого майна складає майже 200 кв. м, а вартість — понад 800 тис. грн.  

При цьому відповідних правовстановлюючих документів у жінки не було, у тому числі рішення уповноваженого органу щодо передачі об’єкта комунальної власності у приватну власність.  

Таким чином, право власності на зазначену нерухомість зареєстровано всупереч вимогам законодавства та постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».  

У результаті з власності Харківської міської територіальної громади незаконно вибули вказані приміщення. 

Це стало підставою для направлення окружною прокуратурою відповідного позову до Київського районного суду м. Харкова. Наразі судом відкрито провадження у справі. 

Довідково: стосовно державного реєстратора до суду раніше було направлено обвинувальний акт за фактом зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України).

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше