У Харкові підприємців звільнили від орендної плати за комунальне майно на час війни

Автор yelyzaveta

Сьогодні, 1 грудня, на позачерговій сесії міськради було прийняте рішення звільнити усіх харківських підприємців-орендарів комунального майна від орендної плати на період ведення активних бойових дій, тобто з 24 лютого до 30 вересня 2022 року.

Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

«Для мобілізованих та тих орендарів, чий бізнес постраждав у ході обстрілів, ця пільга діятиме й надалі – до припинення дії воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення», – зазначив Терехов.

Як зазначили в Харківській міській раді, це дозволить знизити навантаження на орендарів, які фактично не мали можливості використовувати орендоване майно за призначенням.

Так, згідно з рішенням, за період з 24 лютого по 30 вересня 2022 року включно за договорами оренди комунального майна, укладеними до початку повномасштабного вторгнення, звільнені від орендної плати орендарі, які використовують нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно, цілісні майнові комплекси, що належать до комунальної власності Харківської міської територіальної громади.

Також з 1 жовтня 2022 року на період дії воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування за договорами оренди комунального майна, укладеними до та після 24 лютого 2022 року, звільнили від орендної плати:

  • фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану;
  • орендарів, які не використовують комунальне майно за цільовим призначенням, визначеним договорами оренди, у зв’язку з тимчасовим вилученням майна з їхнього користування.

Таким чином, для цих категорій орендодавців буде проведений перерахунок розміру орендної плати, нарахованої за період з 24 лютого 2022 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше