ЄС погодив закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ

Автор Галина Шподарева

Країни Європейського Союзу погодили спільну закупівлю мільйона боєприпасів для Збройних сил України.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

«Рада, що міністри закордонних справ і оборони ЄС сьогодні схвалили цю ініціативу. Це допомагає нарощувати європейську оборонну промисловість і підвищувати нашу безпеку», — зазначає Каллас. Про це повідомляє Громадське.

Перед цим агентство Reuters зазначало, що держави ЄС підпишуть угоду про закупівлю для України 155-мм артилерійських снарядів. Окрім усіх 27 членів ЄС, до угоди могла доєднатися Норвегія. А очолить цей проєкт Європейське оборонне агентство.

Представники ЄС заявляли, що минуть принаймні місяці, перш ніж снаряди, замовлені в межах цих спільних закупівель, дістануться Україні. Перші замовлення можуть бути розміщені до кінця травня.

Також у ЄС переконані, що ініціатива великих спільних закупівель має спонукати країни-члени відправляти більше своїх наявних запасів снарядів в Україну.

Боєприпаси для України

Раніше цього місяця міністри оборони європейських країн підтримали пропозицію глави євродипломатії Жозепа Борреля використати мільярд євро з Європейського фонду миру для негайного постачання Україні боєприпасів із наявних запасів європейських армій.

Ще мільярд євро Боррель запропонував використати для спільної закупівлі снарядів, тоді як будь-які додаткові кошти мають бути узгоджені державами-членами.

Водночас Україна заявила, що цього року їй знадобиться мільйон снарядів. Естонія підрахувала, що це коштуватиме приблизно 4 мільярди євро. Балтійська країна першою серед членів ЄС порушила питання закупівлі боєприпасів.

У лютому зазначалося, що Україна використовує в середньому від 60 тисяч до 210 тисяч боєприпасів на місяць, але європейська оборонна промисловість має потужність лише для виробництва 25 тисяч снарядів щомісяця. Водночас росія випускає близько 20-60 тисяч снарядів на день.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше