Німеччина оголосила, що направить Україні 14 танків Leopard 2

Автор Галина Шподарева

Федеральний уряд Німеччини ухвалив рішення надати Збройним силам України основні бойові танки Leopard 2. Це стало наслідком інтенсивних консультацій, які відбулися з найближчими європейськими та міжнародними партнерами країни.

Про це вказано на сайті Бундестагу, пише Громадське.

«Це рішення відповідає нашій відомій лінії на підтримку України в міру наших можливостей. Ми діємо в тісно скоординованій міжнародній манері», — сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц у Берліні.

Мета Німеччини — швидко зібрати для України два танкові батальйони з танками. Як перший крок Німеччина надасть 14 танків Leopard 2 A6 зі складів Бундесверу.

Шольц зазначив, що інші європейські партнери також передадуть танки Leopard-2. Тренування українських екіпажів мають розпочатися найближчим часом у Німеччині. Також Україні допоможуть із логістикою, боєприпасами та технічним обслуговуванням танків.

Також Німеччина видасть дозволи на передання танків країнам-партнерам, які хочуть швидко доставити Leopard 2 зі своїх складів в Україну.

Які країни готові надати танки?

За даними ЗМІ, вже 12 країн згодні поставити Україні бойові танки Leopard 2. Йдеться приблизно про 100 танків для Сил оборони України. Про згоду держав стало відомо за результатами зустрічі Контактної групи з питань оборони України (так званий формат «Рамштайн») 20 січня.

Офіційно країни тоді не змогли ухвалити рішення про передання танків. Однак у Польщі повідомили, що на полях цієї зустрічі провели ще одну — зустріч країн-власників Leopard. Загалом у ній узяли участь 15 країн. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак розповів, що у планах — створити коаліцію країн, які володіють танками Leopard, для допомоги Україні.

Наразі публічно про готовність передати Україні Leopard оголосили тільки Польща та Фінляндія, а Нідерланди хочуть викупити у Німеччини 18 танків для України. За даними анонімного українського посадовця, передати техніку також готові Іспанія, Нідерланди й Данія. 

Ми використовуємо cookies! Добре Читати більше