Жадан про "есаула Добкина и бунчужного Кернеса"

3085 просмотров
4 комментария

Я відразу уявив собі в експозиції місцевого художнього музею велику картину олією "Осавул Добкін і бунчужний Кернес стрімким кавалерійським рейдом відбивають танкову атаку Львівського автобусного заводу".

Ось усі говорять "Верховна Рада, Верховна Рада". Але ж зрозуміло, що фронт боротьби за мир і далі проходить через Харків. Навіть якщо сторонньому оку його й не видно. Ходиш ти якими-небудь вулицями на який-небудь євромайдан, бачиш усіх цих студентів, тітоньок і ультрас, котрі мирно собі попивають чай, час від часу відбиваючись від тітушок, і гадаєш, що навколо все спокійно. Натомість, сили зла не сплять. Більше того – не дають спати багатьом достойним громадянам міста. Скажімо, дивлюсь прес-конференцію харківського губернатора. Ніби все як завжди – нацизм-екзорцизм, стабільність-мобільність. І тут раптом він видає військову таємницю. Говорить, що в місті, виявляється, напружена ситуація, і загроза екстремізму, і загони мешканців Західної України якимось неймовірним чином перетинають Дніпро й опиняються в столиці Слобожанщини, аби сіяти хаос та українізувати ні в чому не винне населення. Тому, продовжує губернатор, ми мусимо дати рішучу відсіч окупантам, задля чого збираємо робітничі дружини та бойове козацтво. Ідея з козацтвом мені сподобалась. Я відразу уявив собі в експозиції місцевого художнього музею велику картину олією "Осавул Добкін і бунчужний Кернес стрімким кавалерійським рейдом відбивають танкову атаку Львівського автобусного заводу". Єдине, подумав я, їм коней прикупити треба. Геннадію Адольфовичу можна поні. Але коні потрібні обов'язково – що ж це за козаки будуть? І взагалі – що це за козаки, Михайле Марковичу? Барабашовська сотня? Заїківський ескадрон? І що там із робочими дружинами? Завод Шевченка візьмете? Це ж борги треба буде повернути спочатку. Чи візьмуть трофеями? Тому, в зв'язку з тяжкою ситуацією на харківському фронті виникає одне питання: Михайле Марковичу, погроми будуть? І якщо будуть, то хто кого – козаки в'єтнамців чи робітники грантожерів? Я чого питаю – боюсь знову все пропустити, настільки стрімко ви ведете воєнні дії на плацдармах стабільності. Важко за вами встигнути – не було вас кілька днів в ефірі, а вже тут і "Харків – острів свободи", і наш бронепоїзд стоїть, виявляється, на запасній колії, і журналістам ви нагадуєте про тих, "кто во время войны снимал сражения", і про якийсь похід на чолі своєї потішної армії первинних осередків розповідаєте. Теж шкода буде пропустити. Прокинешся завтра – а ви вже рушили Хрестовим походом куди-небудь на Богодухів, встановлювати віру Христову.

Що стоїть за вашими маневрами? Що стоїть за вашими байками про автобуси з бандерівцями, котрі курсують степами Лівобережжя? Що взагалі відбувається у вашій партії влади? Чим керуються тітушки Донецька, б'ючи один одного? Навіщо в Луганську з центральних вулиць прибрали лавочки? Мені здається, ви так переконливо всіх лякаєте, що самі першими й боїтесь. І якщо ваші страхи та фобії – це ваша особиста справа, то що робити з рештою харків'ян, котрі вислуховують усю цю маячню про необхідність дати відсіч фашистським загарбникам? Як ставитись до ваших спроб озброїти загони гопоти й дати їм повну свободу дій? По-вашому, гопник із биткою на головній площі міста – це і є запорука миру та стабільності? Шпана, що кидається з палицями на жінок та студентів харківського євромайдану – це і є остання надія вашого спокою? Що – більш ніхто не погоджується вас захищати? Чого коштує влада, котра користується послугами неприхованого криміналу? І яка перспектива в такої влади? Далі вести героїчні оборонні бої з невидимим ворогом? Дивно виглядає ця ваша війна з вітряками євроінтеграції, дуже дивно. І ще, ось я тут подумав. Якщо для вас Харків – це острів свободи на зразок Куби, то це ж ви, Михайле Марковичу, не інакше як Фідель Кастро? Хто тоді Геннадій Адольфович? Че Гевара? Зовні схожий, коли не в хутряному капелюсі. Тож хотілося б вам побажати: виб'єте назгулів із площі свободи – трішки відпочиньте. Не можна так напружувати фантазію. І загалом – які дивні речі стаються в дорослому віці, якщо хлопчику в дитинстві не купують іграшкових солдатиків, - написал известный писатель Сергей Жадан.
 

Раздел:

Нашли ошибку? Выделите мышкой и нажмите Ctrl+Enter
В Телекомпанию «АТН» требуются видеооператоры. Тел.: 766-71-44 (с 12:00 до 17:00)                          Мебель в Харькове                          Матрасы в Харькове                          Sexshop. Суперподарки                          Антиквариат. Золото.                          Виїзне оформлення закордонного паспорта в Харкові. Держава сама їде до Вас! "Паспортний сервіс" , т. 050- 338- 91-07 ( вартість дзвінків згідно з тарифами Вашого оператора зв'язку)                          Ресторан "Навруз" приглашает на работу администраторов, повара, официантов, бармена, бариста, уборщиц и посудомойщиц. Т. 063-559-23-49                          ГК «Охрана и безопасность» производит дополнительный набор сотрудников охраны для работы в мобильных группах. Стабильная з/п. от 8000 грн., график сутки/двое. Телефон: (057)7525892                                                   Реклама на сайте АТН в бегущей строке. 40грн/слово в МЕСЯЦ!!! тел.(057) 7140-180, (057) 7667-180, (057) 7665-400
Вы хотите сообщить об ошибке в следующем тексте:
Также Вы можете оставить комментарий к ошибке.