Прокуратура Харьковской области прокоментировала обращение Национального Союза журналистов Украины к Генпрокурору Яреме.
“Вчора, 28 листопада, кількома членами Харківської обласної організації Національної Спілки журналістів України оприлюднено звернення, у якому вони звинувачують прокуратуру Харківської області у «розвалі» кримінального провадження.
Прес-служба прокуратури Харківської області занепокоєна тим, що сім членів правління розповсюджують інформацію від імені 1200 членів обласної організації НСЖУ та багатотісячної міліцейської спільноти, не поставивши їх до відома.
Крім того, низка тверджень, наведених у зверненні, не мають об’єктивного підтвердження.
Зокрема, прокуратурою Харківської області з метою проведення максимально об’єктивного та всебічного досудового розслідування змінено підслідність у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна, шляхом зловживання службовим становищем). За рішенням прокуратури досудове розслідування у відношенні службових осіб одразу декількох підприємств Харкова замість працівників районної міліції проводитиме слідче управління ГУМВСУ в області. У кримінальному провадженні призначено групу процесуальних керівників з числа досвідчених працівників прокуратури області.
Таким чином, органами прокуратури вжито вичерпних заходів для залучення найбільш широкого кола експертів та фахівців для проведення вказаного розслідування.
У той же час, прокуратура не може залишитись осторонь заяви громадян проможливе скоєння кримінально караного злочину працівниками міліції. Слідчими прокуратури області розпочато розслідування за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) та ч. 5 ст. 185 (крадіжка вчинена за попередньою змовою групою осіб) КК України. У заяві громадян зазначається, що співробітники ОВС під час проведення обшуку вікралі кошти. Розглядаємо, спроби журналіста одного з центральних видань, що сама означує свою не стільки професійну, скільки особисту зацікавленість у справі, “передбачити” результати розслідування як намагання вплинути на об’єктивність слідства.
Щодо заяви журналіста стосовно можливого нападу на неї, то це розслідування перебуває на особистому контролі керівництва прокуратури області. Саме за постановою прокуратури області у кримінальному провадженні проведено перекваліфікацію з погрози вбивством (ст. 129 КК України) на замах на вбивство (ст.15 ст. 115 КК України). Журналісту було запропоновано організувати охорону, однак вона відмовилась. Що підтверджено відповідною заявою.
Спираючись на викладене, нам не зрозумілі підстави, на яких члени такої високоповажної організації як Національна спілка журналістів у вельми категоричний спосіб заявляють про нібито «розвал справи».
“Вважаємо неприпустимим спроби здійснення тиску на слідство шляхом використання високого звання Журналіста та звертаємося до представників засобів масової інформації з закликом проводити інформаційну діяльність неупереджено, дослухаючись до усіх сторін конфлікту, дотримуючись чинного законодавства та кодексів професійної етики.
В свою чергу, запевняємо громадськість, що розслідування в означених кримінальних провадженнях буде проведено неупереджено та у максимально короткі терміни. Про їх результати ми обов’язково поінформуємо суспільство” – сообщили пресс-службе прокуратуры Харьковской области.
Как сообщалось ранее, харьковские журналисты и милиционеры обратились к Яреме с просьбой разобраться в деле об угрозах харьковской журналистке.
Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”