Як побудувати здорові стосунки у парі? Рекомендації та поради ®

Автор Галина Шподарева

Необхідність у відносинах у людей простежується на будь-якому етапі життя. Спочатку дитина переймає шаблони поведінки від дорослих, потім формується перша закоханість, з’являються побачення з протилежною статтю та шлюб. Хочеться, щоби все було добре, але стосунки – це постійна робота над собою.

Здорові та нездорові стосунки

Попередньо потрібно розуміти, де проходить межа між здоровими та нездоровими стосунками. Можливо, знадобиться елементарно, відвідати sex shop, щоб купити щось нове та унікальне. Це також дозволить підтримати відносини та задовольнити базові потреби. Серед основних показників здорових відносин слід виділити:

  • відкритість у спілкуванні;
  • незалежність партнерів;
  • чесність та довіру;
  • відсутність насильства;
  • повага до особистих кордонів;
  • фізична близькість.

Якщо говорити про нездорові стосунки, то там відсутня підтримка, немає гармонії та поваги, а також створюються постійні конфліктні ситуації та суперництво.

Іноді нездорові стосунки плутають із пристрастю. Вони можуть посилюватися поганим здоров’ям, постійною фізичною втомою, занепокоєннями, великою кількістю стресу та загалом зниженням якості життя. Коли є хворі стосунки їх краще закінчувати, ніж жити з цим.

Компоненти кохання

Будь-яка форма любові повинна включати наступні компоненти:

  • близькість (за її присутності люди відчувають зв’язок, мислять в одному ключі);
  • пристрасть (враховується не просто сексуальний потяг, а романтичні стосунки загалом);
  • зобов’язання (коли воно є один перед одним, виникає бажання разом будувати плани на майбутнє).

Кожна любов має етапи, включаючи перші почуття, формування сім’ї, розчарування, справжнє і абсолютне кохання. Іноді це кохання можна розбавити різними інструментами, наприклад, купити велике різноманіття іграшок, адже є варіанти для жінок, чоловіків, а також парні пропозиції. З її допомогою можна отримати нові емоції та відчуття, а також сформувати інтимну близькість.

Як досягти гармонії у парі?

Завжди потрібно говорити про те, що у стосунках подобається чи не подобається. Партнер практично ніколи не здогадається про наявність проблеми, тому про неї найкраще розповісти. Якщо щось не подобається, то в майбутньому є ймовірність того, що людина це ненавидітиме.

Важливо встановити правила та знайти з партнером спільні цілі. Бездумного життя за інерцією не повинно бути. За допомогою правил є можливість дбайливо ставитися до ресурсів, часу, почуттів та потреб. Загальні плани та цілі у житті об’єднують людей.

Потрібно намагатися зберігати індивідуальність. Іноді у відносинах люди намагаються підлаштуватися один до одного, притертися та ігнорувати свої потреби. У майбутньому це може перерости у конфліктні ситуації. Індивідуальність важлива ще й тому, що вона звела людей разом.

Гнів накопичувати категорично заборонено. Лють, гнів, роздратування та негативні емоції іноді стримуються, вони нікуди не йдуть і в майбутньому можуть виплеснути з новою силою. Тому важливо вчасно виявити емоцію та гнів, ніж тримати все у собі. До того ж, це виключить негативний вплив на власне здоров’я.

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”